Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Hyundai má v interiéru zvláštní prvek, který… neumí nic

Stanislav Kolman
Diskuze (19)

Automobilka Hyundai včera představila čtyřdveřové kupé Elantra. Kromě obligátních témat nás zaujal jeden detail v interiéru.

Včera jsme vám novou generaci Hyundai Elantra představili podrobně včetně nového designového jazyku a značně přepracovaného interiéru. Ten se na první pohled výrazně neliší od konkurenčních kabin, můžete si ale všimnout jednoho zvláštního prvku, který byste jinde hledali marně.

Digitální pracoviště řidiče vás asi příliš nepřekvapí. Elantra dostává dvě 10,3” obrazovky, kdy jedna nahrazuje analogové budíky, druhá pak slouží pro dotykové ovládání multimediálního systému. Nalevo od těchto obrazovek ale vidíme ještě jeden prvek, jenž se tváří jako součást infotainmentu.

Kruh s pomlčkou vypadá jako symbol hlasové asistentky, to jsme ale vedle. Není to dokonce ani extravagantní provedení výdechu klimatizace či nevšední ukazatel aktuální teploty. Americkým novinářům to nedalo a na zvláštní prvek v interiéru se zeptali přímo produktového specialisty Hyundai.

A odpověď? „Je to jen designová kreace na skle. Kromě estetické hodnoty nemá žádnou další funkci,“ stojí v oficiálním prohlášení. Ruku na srdce, tak prosté vysvětlení jsme asi nečekali. Na druhou stranu, proč ne. Zejména zohledníme-li fakt, že zbytek kabiny nového modelu vypadá opravdu povedeně a moderně. A kdo ví, třeba „design na skle“ jednou opravdu nahradí asistent, který si s vámi bude chtít povídat.

Stanislav Kolman
Diskuze (19)

Doporučujeme

20. 3. 2020 22:36
Re: No a ?
Dědulové v Kodiacích a dekorativní blonďatý prvek v SUV = jedno a totéž při jízdě na okrskách. To fakt člověk malém skončí v příkopu i s malým autem!
20. 3. 2020 09:50
Re: No a ?
O to nemám strach, potkávám spoustu dědulů v Kodiacích a podobných vozech, co tě na okresce pomalu vytlačí ze silnice, protože se pohybují metr od krajnice kvůli špatnému odhadu a strachu, že spadnou do příkopu. Uhýbat jim a " lízat " přitom patníky je fakt opravdová radost.Tak hlavně že oni se cítí bezpečně a mají vysoký posaz a dobrý výhled. :-)
20. 3. 2020 07:21
Re: Tý brďo... ješštěže jsem objednal to Tipo.
Jaký se dá do Tipa objednast motor vůbec? Koukám na sedany a je to všechno 70kw, cena do 300k v pohodě.
20. 3. 2020 07:18
Re: No a ?
Hlavně, aby aspoň polovina chlapů uměla řídit jako ony...
Avatar - 3_diamanty
20. 3. 2020 00:09
Re: Pěkný
u nas v europe to uz asi na trhu nebude... ale v amerike to bude mat opat uspech ... :yes: