Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Nissan Micra na první upoutávce. Výrobce slibuje revoluci

David Bureš David Bureš 23. 9. 2016 • 10:00
14
Micra se v páté generaci výrazně promění. Design malého hatchbacku japonské značky se zostří, kabina vyroste.

Hlavní hvězdou stánku Nissanu na letošním pařížském autosalonu bude nová generace malého hatchbacku micra, která se představuje na první upoutávce. Automobil se v páté generaci výrazně promění, což automobilka zdůrazňuje mottem „revoluce přichází.“

První upoutávka ukazuje vybrané detaily novinky. Snímky potvrzují zprávy, že design micry projde výraznou změnou. Z roztomilého dosavadního provedení se stane větší drsňák. Záď trochu připomíná kompakt pulsar, zatímco příď se zdá svébytná. Dřívější informace naznačovaly, že se vzhled nové micry inspiruje konceptem sway, první upoutávka to ale moc nedokazuje. Nechme se však překvapit, než se auto odhalí celé.

Jisté je, že micra mezigeneračně poporoste. Ze současných 3.825 mm délku délky se natáhne, aby zvětšila vnitřní prostor. Kabina pak má vsadit na vyšší kvalitu materiálů a lepší zpracování než dnes, Nissan si uvědomuje, že současná generace v tomto ohledu poněkud ztrácí na konkurenci.

Základem pak bude koncernová platforma CMF ve verzi pro malá auta, kterou bude micra sdílet třeba s chystaným nástupcem juku. Pod kapotou mají pracovat tříválcové a čtyřválcové motory.

Zatímco dnešní Micra se do Evropy dováží z Indie, její nástupce se bude vyrábět přímo na starém kontinentu. Auto bude vyjíždět z francouzské továrny Renaultu ve Flinsu, a to v rámci alianční spolupráce Nissanu s touto francouzskou automobilkou.

Témata
24. 9. 2016 21:57
Re: Micra
Když Fabii, tak jedině s 1.2 TSI! (Pokud tedy není člověk důchodce, co s ní jezdí jen pro rohlíky a k doktorovi ve stejném městě).
24. 9. 2016 21:55
Re: No...
Odkdy dělá Nissan Balena? :-)
Avatar - Ja Prvni 123
24. 9. 2016 21:15
Re: Micra
Proč?
Auta rostou... což znamená, že se ta menší budou jinak jmenovat. Ale jsou lidi, co fakt ocení malé auto.
;-)

Koncern nemám rád, to se o mně ví... ale zrovna Fabia špatná není. Jo, slušel by ji atmosferický čtyřválec, ale ten tříválec není úplně špatnej. V tom silnějším provedení.

A ano, zkoušel jsem ho. Testy jako "5 chlapů na Ještěd" mu ubližují... na svůj účel to vůbec není špatný.
Avatar - pelikoš
24. 9. 2016 19:51
Re: Micra
;-) :-!
Re: No...
S tým Balenom absolútny súhlas.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud