Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Opel Astra: První oficiální informace, premiéra až za rok

Ondřej Láník Ondřej Láník 8. 9. 2008 • 03:46
8
14
Zobrazit náhledy (8)
Opel Astra Opel Astra Opel Astra
Novou Astru zatím oficiálně potvrdila pouze sesterská značka Vauxhall. Premiéra je definitivně nasměrována až na podzimní frankfurtský autosalon v roce 2009. Golf tedy bude mít opět náskok.

Tisková zpráva Vauxhallu slibuje zcela nový přístup, nový podvozek a techniku, kterou Astra převezme od větší Insignie. Prémiový nádech má mít ale nejen použitá technika, ale také prvotřídní vnější design a interiér.

Z menší Corsy se do zadního nárazníku přestěhuje příplatkový integrovaný nosič kol FlexFix, z Insignie pak moderní světelná technika jakou je Adaptive Front Lighting System, který disponuje devíti různými světelnými režimy. Jinou technickou specialitou má být Front Camera System, integrující funkce zařízení, které varuje řidiče před nechtěným opuštěním jízdního pruhu a systému rozpoznávání dopravních značek.

První skica naznačuje sportovnější siluetu, další zveřejněná grafika jen dává prostor fantazii pozorovatele. Špionážní fotografie, které jsme v poslední době zveřejnili, ale ukazují na velmi blízkou příbuznost přídě nové Astry s Insignií.

Nepřehlédněte
Spy Photos: Nový Opel Astra - opět až po Golfu
Spy Photos: Nový Opel Astra v Alpách

Související články

Témata
10. 9. 2008 21:59
Re: Halooo...
Mám tady novou dávku spy fotek, na kterých je dobře vidět interiér a zřejmě i finální řešení malého bočního okénka vzadu. [odkaz]
10. 9. 2008 19:03
Re: Hmmm ...
Nový Golf VI.- další variace na téma Golf V. Das (volks) auto. >:-[]
Avatar - Well-being
9. 9. 2008 20:04
Hmmm ...
Nová Astra, další variace na téma hokejky ;-)
Avatar - jurajos
9. 9. 2008 13:27
Re: Halooo...
Díky...aspoň čosi.
Máš pravdu. Na Flextreme som úplne zabudol. Tam je ta línia okien úplne jasná.
9. 9. 2008 13:14
Re: Halooo...
No dostupné spy fotky toho zatím moc neříkají a rendery nejsou taky moc kvalitní, ale pár odkazů tady můžu nechat: [odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
Jinak co se týče podobnosti s jinými auty, předek je podle mě taková zmenšená Insignia (a tím pádem i něco dynamičtější) z boku to je studie Flextreme a zadní část mi hlavně řešením zadních dveří připomíná Corsu. Každopádně nová Astra je opět naprosto designově odlišná od předchozí generace, což může proti Golfu VI. znamenat velkou výhodu.. :yes: :yes: :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku