Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Opel Mokka se blíží. Jako první dorazí ve formě elektromobilu

David Bureš David Bureš 22. 4. 2020 • 13:00
28
Zobrazit náhledy (28)
Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka

Opel již dříve dal najevo, že druhá generace SUV Mokka bude dostupná s elektrickým pohonem. Nyní oznámil, že elektrická varianta na trh dorazí jako první.

Automobilka Opel se po začlenění do Skupiny PSA stala velkým propagátorem elektrického pohonu. Elektrické varianty se tak dočkala nová generace Corsy, elektrické ústrojí je dopředu avizováno také pro novou generaci modelu Mokka. Na její blížící se příchod automobilka už začíná lákat.

Vývoj druhé generace Mokky už je v plném proudu, přičemž automobilka zdůrazňuje, že je aktuálně pečlivě testována hlavně nová technika. Prototypy jsou přitom netradičně maskovány, černo-zelenou kamufláž na bocích doplňuje písmeno K, které se objevuje i v názvu modelu. Ten mimochodem přijde o přídomek X, Opel tak už tímto písmenem nebude zdůrazňovat začlenění do SUV-řady. Novinka tak už nebude Mokka X, ale jednoduše Mokka.

Druhá generace SUV německé značky se začne vyrábět ještě letos, a to ve čtvrtém čtvrtletí roku. První zákazníci se pak auta dočkají na začátku roku 2021. Zajímavostí je přitom to, že první sériové vozy budou právě elektrické. Na konvenční varianty dojde až později.

„Můžu slíbit, že nová Mokka bude jedno z nejvíce vzrušujících aut naší dlouhé historie. Druhá generace ukáže vše, čím je Opel dnes a čím bude v budoucnu. Změní vnímání naší značky,“ říká o novince generální ředitel Opelu Michael Lochscheller.

Opel Mokka druhé generace naváže na předchůdce co do kompaktních rozměrů a robustního vzhledu. Bude chtít být však ještě progresivnější a modernější, stejně jako stylovější. Právě stylem se má odlišit od podobně velkého Crosslandu X, který sází spíše na praktičnost a atraktivní cenu. Rovněž automobilka tvrdí, že bude nová Mokka více přizpůsobena jízdě ve městě.

Jestliže stávající, loni ukončená první generace Mokky ještě sázela na techniku od bývalého vlastníka Opelu, koncernu General Motors, novinka již využije architekturu od PSA. Základem automobilu bude stejná platforma CMP jako v druhé generaci malého SUV Peugeot 2008. Ten naznačuje i nabídku motorů, nová Mokka by tak vedle čistě elektrické varianty (zřejmě s výkonem 100 kW jako 2008) měla být dostupná i s benzinovými tříválci 1.2 PureTech (zde s obchodním označením 1.2 Turbo) či turbodieselem 1.5 BlueHDi (podle Opelu 1.5 CDTI).

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud