Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Renault Clio se začíná odhalovat. Prozradil svůj interiér i část karoserie!

David Bureš David Bureš 28. 1. 2019 • 09:53
12
189
Zobrazit náhledy (12)
Renault Clio Renault Clio Renault Clio Renault Clio Renault Clio Renault Clio Renault Clio
Interiér se v nové generaci Clia hodně promění. Působí luxusněji a využívá volně stojící displej multimediálního systému.

Pátá generace Renaultu Clio se světu oficiálně představí na březnovém autosalonu v Ženevě, a to konkrétně 5. března. Už předtím však automobilka začíná novou generaci oblíbeného malého hatchbacku odhalovat. Zatím nás nechává nahlédnout do jeho interiéru.

Jestliže ze špionážních fotografií vyplývá, že vnější tvary nového Clia se oproti předchůdci tolik nezmění, interiér se promění výrazněji. I sama automobilka ostatně hovoří o konceptu evoluce & revoluce.

Kabina je nově pojatá, a to jak z hlediska koncepce, tak z hlediska vnímané kvality, s níž měl předchůdce, zvlášť před faceliftem, velký problém. Renault v tomto ohledu tvrdí, že se Clio inspirovalo vozy větších segmentů, ať už onou kvalitou nebo dostupnou technikou.

video

Jestliže konkurenční Peugeot hovoří o i-Cockpitu, Renault v případě nového Clia hovoří o Smart Cockpitu. Jeho klíčovým prvkem je obrazovka multimediálního systému s úhlopříčkou až 9,3 palce, což je v případě vozu Renault zatím vůbec nejvíce. Vertikální umístěný tablet inspirovaný Espacem je mírně natočený k řidiči, což zjednodušuje jeho využití, navíc má opticky zvětšovat přístrojovou desku. Důležitým faktorem je i použití nového multimediálního systému Easy Link.

video

Samotná přístrojová deska je členěna do tří částí. Horní tvoří měkčený materiál, střední personalizovaný pás (k dispozici budou různé pakety) a do dolní jsou zakomponovány funkční prvky, jako je třeba schránka před spolujezdcem.

Přístrojový štít je pak digitální, jak je dnes zvykem. TFT displej má sedm nebo deset palců, přičemž ta větší obrazovka umí zobrazit i mapu z navigace. Jak je zvykem, k dispozici jsou různé motivy zobrazení. Volant je elegantnější než u předchůdce, a to díky zástavbě kompaktnějšího airbagu. Navíc má nová, podsvícená tlačítka.

Jedno z prezentačních videí pak odhalilo i část vnějšího designu. Díky tomu se potvrdilo, že zvenku půjde opravdu jen o evoluci tvarů. Příď ozdobí nová světla s protaženými kly. Vzadu pak budou větší koncová světla, zatímco výrazný nápis Clio na víku kufru zůstane zachován.

video

Představením interiéru odhalování nového Renaultu Clio rozhodně nekončí, ba naopak. Další informace o novince, která stejně jako předchůdce bude mít ambice být nejprodávanější malý hatchback v Evropě, se dozvíme již v úterý 29. ledna, tedy zítra.

Související články

Témata
1. 2. 2019 08:58
Re: Elektrická P brzda v B segmentu?!!!
Jseš Adův bratranec? Že pořád dokola meleš stejný blbosti, ale věcný argumenty nepřinášíš.
1. 2. 2019 08:54
Re: Elektrická P brzda v B segmentu?!!!
>:D :yes: Tomu se říká Ada komplex, nebo Adafobie.
1. 2. 2019 08:53
Re: Kdepak clijo, je to blijo
Na tom jsem se těšil a flašinetář opět nezklamal, zase stejně obehraná píseň. :-!
Avatar - xxc
31. 1. 2019 22:08
Re: Elektrická P brzda v B segmentu?!!!
To urcite nemam.
31. 1. 2019 21:52
Re: Elektrická P brzda v B segmentu?!!!
No ve Volvu mi nevyhovovali, a pochybuju, že to má Renault vyřešené lépe...Ale třeba se mýlím, uvidíme. Jen jsem vyjádřil obavy... :-O

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud