Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Volkswagen Golf GTI předčasně odhalen. Díky infotainmentu s umělou inteligencí

Lukáš Volšický
Diskuze (25)

Ještě před oficiálním debutem na svět unikla finální podoba faceliftovaného sportovního Volkswagenu Golf GTI. Radikální změny rozhodně nečekejte.

Volkswagen nám začátkem týdne odhalil první oficiální ochutnávku nového faceliftovaného Golfu, kterou prezentuje na populárním sportovním modelu GTI. Novinka se představila ve stylovém vývojově-marketingovém maskování, ale automobilce se nepovedlo uhlídat oficiální finální design. Nový modernizovaný Volkswagen Golf GTI už unikl na svět a my víme, jak bude vypadat.

Německá značka spolu s novým faceliftovaným modelem představila i nový infotainment s umělou inteligencí ChatGPT, který je zdrojem úniku produkčního designu produkčního sportovního Golfu GTI. Finální Volkswagen Golf GTI se ukázal na obrovské dotykové obrazovce nového multimediálního systému.

Nový Volkswagen Golf GTI si zachová tradiční charakteristickou červenou linku na masce chladiče, která spolu s horizontální osvětlenou LED linií bude spojovat diodové přední světlomety. Grafické zpracování nejnovějšího faceliftovaného modelu prozrazuje i osvětlené logo. Celkově je novinka vizuálně agresivnější, k čemuž jí přispívá spodní část předního nárazníku.

Video se připravuje ...

Decentní modernizací pak prošla i zadní část, ale vysoký úhel pohledu nám bohužel skrývá úpravy spodní části nárazníku. Nová jsou i hliníková kola a designem se trochu inspirují těmi z mladoboleslavského sourozence – také vám připomínají designy kol pro české Octavie RS čtvrté generace?

Vylepšený Volkswagen Golf GTI se tak dočká pouze decentních novinek, ale radikální změny asi nikdo nečekal. Nejnovější spekulace navíc uvádějí, že nejvyšší výkon turbodmychadlem přeplňovaného čtyřválcového dvoulitru 2.0 TSI vzroste z aktuálních 245 na 265 koní. Počkat si musíme i na to, zda se v modernizovaném modelu objeví i manuální převodovka, nebo bude dostupný pouze s dvouspojkovým automatem DSG.

Oficiální odpovědi nám Volkswagen dá už v nejbližších týdnech. Už brzy se novinka představí při příležitosti oslav 50. výročí nejúspěšnějšího modelu značky všech dob.

Lukáš Volšický
Diskuze (25)

Doporučujeme

Avatar - twistedTSD
11. 1. 2024 11:50
Re: R5 v eRku
Třeba teď Holandsko přijde trochu k rozumu.
Avatar - iudex
11. 1. 2024 08:36
Re: R5 v eRku
Tak ak je niečo isté tak fakt, že Golf R5 nedostane. Na to boli príležitosti a hlavne vhodnejšie podmienky v minulosti a nestalo sa tak. Teraz pre R5 nie je absolútne priestor, ako z hľadiska emisií, tak ekonomicky. Už Golf R s obyčajným štvorvalcom stojí nezmysel (cca. 55t eur), tak exkluzívny päťvalec z Audi by musel stáž tak 65t. A to by nikto nekupoval dokonca ani v Nemecku.
Keď spomínaš ten Seat (myslíš asi Cupru), tak Formentor VZ5 stojí šialených 72t eur a nikto ho nekupuje. R5 pre Cupru bola predkoronová záležitosť a dali ho tam v rámci budovania image vymyslenej značky. Imidžu to možno pomohlo, ale predaje sú biedne. Dokonca v Nemecku ho musia brutálne zlacňovať, na mobile.de máš desiatky Formentorov s päťvalcom pod 50t eur. A zlé predajne nie sú iba dôsledkom prestrelenej ceny, ale aj dôsledkom ekologického zmagorenia trhu a zákazníkov, ktorí sa boja ísť do takého neeko auta, čo keď ich o rok nepustia do centra mesta alebo budú musieť platiť nejakú emisnú daň á la Holandsko? V tom Holandsku totiž platia autá pokutu tuším 13000 eur pri hranici 161 mg/km CO2 a cca. 500 eur za každý gram CO2 nad 161 mg/km, pričom päťvalec má 231 mg/km. To vychádza emisná pokuta cca. 50000 eur(!) A to si potom každý petrolhead rozmyslí.
Takže nie, podľa mňa dnes už nie je priestor na päťvaclový Golf.
10. 1. 2024 16:04
R5 v eRku
Otázka je, jestli do výroční edice 50 do eRka dají R5 nebo ne. Podle mýho si něco takovýho nemůžou nechat ujít. Seat to má, Audi samozřejmě a do "limitky" by to vyloženě páslo! :yes: A ta cena pak taky pásne! :-! :D
10. 1. 2024 15:19
Re: Manuál nebude
Chtěl jsem samozřejmě říct levou nohu! :-)
Avatar - miromen
10. 1. 2024 15:10
Re: Manuál nebude
O tom, že upravci v některych připadech tu připadnou reklamaci řeši vim, ale třeba u navyšovani vykonu je to docela problem i přes ruzne sliby upravcu. Alespoň co jsem četl zkušenosti jinych.