Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Volkswagen Multivan T7 se blíží. Takhle nějak bude vypadat

David Bureš David Bureš 29. 3. 2021 • 08:26
42
7
Zobrazit náhledy (42)
Volkswagen Transporter 6.1 Volkswagen Transporter 6.1 Volkswagen Transporter 6.1 Volkswagen Transporter 6.1 Volkswagen Transporter 6.1 Volkswagen Transporter 6.1 Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen T7 Volkswagen T7 Volkswagen Multivan 6.1 Volkswagen Multivan 6.1 Volkswagen Multivan 6.1 Volkswagen Multivan 6.1 Volkswagen Multivan 6.1 Volkswagen Multivan 6.1 Volkswagen Multivan 6.1 Volkswagen Multivan 6.1 Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ

Volkswagen naznačil podobu nové generace populárního Multivanu. Povolali jsme tak našeho grafika, aby podle dostupných informací a snímků ukázal, jak bude novinka vypadat.

Divize Volkswagen Užitkové vozy se připravuje na klíčovou premiéru. Už za několik týdnů ukáže novou generaci modelu Multivan, která bude znamenat velké změny – technicky se totiž nově odliší od modelů Transporter a Caravelle. Spolu s  tím automobilka zveřejnila první upoutávku na premiéru auta. I na základě ní náš dvorní grafik Honza Lušovský naznačil, jak bude nový Multivan vypadat.

Honza se Multivanem T7 poprvé zabýval už na konci roku 2019, kdy na veřejnost poprvé unikly zprávy u přípravách nové generace tohoto automobilu. Od té doby ale uplynulo hodně vody, Volkswagen zveřejnil nové informace o připravovaném autě, vzhled částečně odhalily i prototypy, postupně shazující maskování, a tak se Honza rozhodl naznačit podobu nového Multivanu znovu. Tentokrát už na základě bližších informací, díky čemuž jeho nový návrh má výslednému autu blíže.

Mnoho, mnoho drobných změn. Tak bych charakterizoval stručně mé úpravy na T7 oproti mé ilustraci z roku 2019, říká Honza o nových nákresech Multivanu T7. Přiznává přitom, že vycházel právě z nedávno zveřejněné upoutávky odhalující přední partie auta, stejně jako z nedávných špionážních fotografií prototypů vozu.

Příď vozu se tak zásadně změnila. Volkswagen totiž již zveřejněnou upoutávkou ukázal novou světelnou grafiku inspirovanou modernizovaným Arteonem a diodovou lištou protaženou ke středu přídě auta. Honza nicméně upravoval také tvarování prosklení nebo prostor mezi koly, stejně jako prolisy na zadních dveřích. Všechny tyto změny mají zajistit co nejbližší podobu sériovému autu.

Multivan T7 je přitom pro Volkswagen Užitkové vozy důležitým projektem. Základ automobilu bude ve srovnání s předchůdcem zcela jiný, využita bude totiž modulární platforma MQB známá z osobních Volkswagenů, díky čemuž má mít nový Multivan blíže právě osobním automobilům. Má totiž sloužit i jako náhrada za klasické velké MPV Sharan.

Oproti tomu nástupci Transporteru a Caravelle použijí svébytný základ. Ten bude pocházet od Fordu, tato dvojice totiž vzniká v rámci společné aliance s americkou automobilkou, bude tak sdílet techniku s novou generací Transitu/Tournea Custom. Po jejich boku se dokonce bude vyrábět v turecké továrně Fordu Otosan.

Volkswagen již potvrdil, že nový Multivan bude dostupný ve formě plug-in hybridu. Naopak čistě elektrická verze nepřijde, její funkce zastoupí připravovaná sériová verze konceptu ID.Buzz.

Související články

Témata
31. 3. 2021 10:37
Re: premrhana sanca
Ale to se nesmíš dívat na T4! Koukni na aktuální generaci a uvidíš kdo je pozadu. Němci to nejsou. ;-)
Avatar - emkejx
30. 3. 2021 22:04
premrhana sanca
s Transporterom je VW akoby o generaciu pozadu oproti aktualnym modelom, ci z vonku ci zvnutra.
30. 3. 2021 20:49
Re: Ani náhodou
Brno Brnoooo Apoštolů plnoooo :-! :yes:
30. 3. 2021 08:00
Re: Ani náhodou
AKo vidíš, rozprúdila sa tu diskusia ako Brno. Nové Volkswageny a vízie grafika berú za srdce úplne všetkých...
29. 3. 2021 20:42
Re: Ani náhodou
R.I.P. Pýtr Kellner... jo aha von neměl T5 ale rkovej mergl... sorryjako! :-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku