Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový VW Amarok zřejmě dorazí také v čistě elektrické verzi

Ondřej Mára Ondřej Mára 26. 4. 2022 • 21:19
23
12
Zobrazit náhledy (23)
Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok

Zatímco nový Ford Ranger vsadí na plug-in hybrid, nový Amarok zřejmě dostane čistě elektrickou verzi.

Jak všichni dobře víme, nová generace pick-up Volkswagen Amarok je vyvíjena společně s novou generací již představeného Fordu Ranger. Oba vozy by měly využívat stejnou základní techniku, přesto se budou v některých ohledech lišit. A jednou z odlišností by měl být přístup k elektrifikaci.

Zatímco Ford Ranger by měl v příštím roce dostat plug-in hybridní pohon, Volkswagen Užitkové vozy zvažuje spíše čistě elektrickou verzi kompaktního pick-upu, jak uvedl Larse Krause, člen představenstva odpovědný za marketing, v rozhovoru pro britský Autocar.

Video se připravuje ...

Zatím není nic rozhodnuto, navíc se mluví o možnosti elektrifikace až v průběhu životního cyklu modelu – bavíme se tedy o uvedení elektrické verze například až v rámci faceliftu, přesto by měli technici automobilky zvažovat technické možnosti a pracovat na studii čistě elektrického Amaroku.

Důvodem, proč VW nechce kopírovat cestu Fordu s plug-in hybridy, mají být obavy z čistě elektrického dojezdu. „Zatím nejsme spokojeni s čistě elektrickým dojezdem. Nikdy neříkám nikdy, ale zatím se víc kloníme k čistě elektrické verzi,“ citují britští kolegové Krause.

Samozřejmě se nabízí ještě otázka technické proveditelnosti, představitelé automobilky jsou si však téměř jistí, že technický základ nového Amaroku (Rangeru) půjde využít i pro zástavbu elektrického pohonného ústrojí a baterií. „Myslíme, že to je možné. Samozřejmě, některé části budeme muset modifikovat, ale ano, skutečně zvažujeme elektrickou verzi“, dodal Kraus.

Elektrický VW Amarok by se tak mohl stát dalším čistě elektrickým modelem v nabídce divize Volkswagen Užitkové vozy, která by měla brzy nabídnout užitkovou verzi stylové elektrické dodávky ID. Buzz Cargo, postavené na čistě elektrické platformě MEB.

Související články

Témata
Avatar - petr petrumr
27. 4. 2022 17:18
Re: ideal pro remeslniky, zemedelce, lesniky, radioamatery..
a ještě si vezme sebou ostřičku řetězů, samo, že elektrickou.
27. 4. 2022 09:27
Re: ideal pro remeslniky, zemedelce, lesniky, radioamatery..
hodne tehle aut toho zas tolik nenajezdi.
a startovani studenyho motoru chrochtu zas tam moc neprospiva ...
27. 4. 2022 09:23
Re: ideal pro remeslniky, zemedelce, lesniky, radioamatery..
kazdej kdo ma aspon kousek lesa vi, ze cas od casu tam neco spadne, uschne, napadne kurovec (nemyslim nedavnou kalamitu) a to drevo je potreba dostat pryc. a nejlepsi je ho zpracovat na miste vcetne porezani nebo nastipani, protoze zadnej soused nebude nadsenej, kdyz doma na zahrade budes tejden hucet s motorovkou nebo cirgularkou a hlavne ty polinka ses schopnej odvizt sam a nemusis nekoho najimat aby ti odvez cely klady.
ja sem v tyhle pozici, velkou i malou tezbu si ted zadavam, ale do budoucna se tomu chci venovat vic a malou tezbu a zpracovani treba na to topeni do kachlovyho sporaku a krbovek na chalupe si chci delat sam. a mnohem jednodussi pro me bude moznost vyuzit elektriku primo na miste v lese.
vono i s elektrickou retezovou pilou se dela mnohem lip nez s klasickou motorovkou, jestlize teda nerezes stromy s prumerem vetsim nez pul metru.
navic i pri ty maly tezbe par stromu vezme tezebni firma vetsinou jeste neco okolo aby se naplnil aspon ten jeden nakladak - tedy se uplne zbytecne kaci jeste zdrave stromy, ktere by pred sebou mely jeste 20-30 roku rustu..
Avatar - Roland Von Wagen
26. 4. 2022 23:44
Re: ideal pro remeslniky, zemedelce, lesniky, radioamatery..
Proč by měli být protielektričtí. Vždyť pro ty, co jsi vyjmenoval, je elektrický amarok úplně k ničemu. Jestli ale třeba lesníkem myslíš toho, co se k lesu doveze elektrickým pickupem, aby si zaběhal a cestou zpět vzal jednu větev do krbu, tak to jo. Přesně pro takové lesníky to bude :yes:
26. 4. 2022 21:37
Re: ideal pro remeslniky, zemedelce, lesniky, radioamatery..
kluci, vy ste taaak protielektricky jako ja sem protiruskej
vsadim boty, ze me to narozdil od vas neprejde
Články odjinud