Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový VW Golf na první oficiální fotografii. Bude přitahovat pohledy?

Ondřej Mára Ondřej Mára 28. 8. 2019 • 03:32
17
11
Zobrazit náhledy (17)
Volkswgen Golf Volkswagen Golf osmé generace Volkswagen Golf osmé generace Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf

Vzhled nového Volkswagenu Golf osmé generace je již pár týdnů spíše veřejným tajemstvím, přesto se automobilka teprve nyní rozhoupala k vydání první oficiální fotografie maskovaného vozu.

Premiéra nové generace Volkswagenu Golf je sice naplánována až na podzim tohoto roku, v uplynulých měsících už jsme si ho ale mohli opakovaně prohlédnout na řadě špionážních fotografií. A to celkem detailně. Automobilka si s tím však příliš neláme hlavu a pochlubila se první oficiální fotografií, která nám toho prý ale neměla příliš prozradit

Pětidveřový hatchback, oděný do tradiční maskovací folie, se tak spíš snaží upozornit na svou existenci v záplavě elektrických novinek. I přes maskovací folii je však patrné, že jeho křivky působí elegantněji, světla i maska jsou užší a přední nárazník nabízí nevšedně výrazné plasty ve spodní části. Ale to je asi tak všechno. Potvrzují se tak dřívější spekulace, že osmá generace Golfu bude svým exteriérem připomínat spíše evoluci.

Klaus Bischoff, šéf Volkswagen Design, k novému vozu uvedl „V tuto chvíli nechceme odhalovat všechny detaily nového Golfu, již nyní ale můžete vnímat jeho elegantní křivky.“ Následně dodal, že nová generace bude doslova přitahovat pohledy. Tak snad budou všechny ty pohledy nakonec s evolucí spokojené.

Ovšem zatímco exteriér bývá označován jako evoluční, v interiéru by se měla odehrát skutečná revoluce. Podle dříve zveřejněného nákresu by měla být palubní deska ryze minimalistická, orientovaná především na řidiče a většina ovládacích tlačítek by měla být nahrazena ovládáním prostřednictvím výrazného displeje infotainmentu.  

Podle dřívějších vyjádření automobilky by tak nový Golf měl být především digitální, inteligentní a připojený. Tedy stejný klíč, jakého se dnes drží téměř všechny automobilky.

Související články

Témata
29. 8. 2019 13:07
Interiér
Bohužel, displeje kam se podíváš, vše dotykové, bez tlačítek, bez ručiček. Ale je to trend poslední doby, tak s tím asi nic neuděláme, maximálně to nekupovat (otázka je, kdo ještě nabízí klasiku). Snad alespoň tlačítka na volantu nebudou dotyková.. Pozitivní je, že displej uprostřed je spojený s přístrojovkou a nevypadá to jako třeba ve Scale, kdy má člověk pocit, že do auta holobyt někdo přimontoval tablet..
Avatar - hugino
29. 8. 2019 11:29
Re: Golf jako Golf
Predné aj zadné svetlá budú iné aj prístrojovka bude iná plus vačšie rozmery takže okrem c stĺpika to bude iné auto.Silueta ostala a to je dobre lebo tým pádom bude aj vzadu dosť miesta.Niekto to považuje za nudu ale prečo to meniť keď sa dobre predáva.Znova to vyzerá na predajný úspech a o to predsa ide. :yes:
29. 8. 2019 09:24
Re: Golf jako Golf
Ale vubec ne. Pětka šestka jsou dost odlišný. Jednička a dvojka si byly hoodně podobný, laik je rozeznal jen podle zadních světel.
A myslím, že až uvidíme první oficiální fotky auta v plný kráse, tak bude jasné že to auto je jiný. Samozřejmě že tlustej zadní sloup zůstane a celková silueta taky . Jinak to ale bude odlišný auto.
Avatar - beibej
28. 8. 2019 22:39
Golf jako Golf
Pětka a šestka si jsou taky víc než podobný. Tak teď sedma a osma budou taky víc než podobný. :no:
Zajímavý že dřív to tak nebylo. Až do pětky co generace to nový auto.
28. 8. 2019 21:58
Bude to VEC
Jen nevim, jestli tu svou sedmicku jeste prodam ... :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud