Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Volkswagen Golf poprvé bez kamufláže. Vzhledem nepřekvapí

David Bureš David Bureš 3. 8. 2019 • 10:01
16
30
Zobrazit náhledy (16)
Volkswagen Golf osmé generace Volkswagen Golf osmé generace Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf

Prototypy osmičkového Golfu byly zachyceny už několikrát. Nový VW Golf se však nyní vůbec poprvé ukázal kompletně bez kamufláže.

Volkswagen na konci roku představí důležitou novinku, novou, již osmou generaci svého v Evropě nejprodávanějšího modelu, kompaktu Golf. Představit se měl na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem, problémy s vývojem nového softwaru však jeho premiéru odsunuly na pozdější datum. Už nyní však víme, jak bude nový Golf vypadat.

Napjatě očekávaná novinka totiž byla zachycena v Madridu během natáčení reklamního spotu, a to zcela bez maskování. Díky tomu už známe designérské detaily, které na maskovaných prototypech zatím zůstávaly skryté pod vrstvou kamufláže. 

video

Vpředu se tak dočkáme úzké masky, na níž navazují poměrně nízké světlomety. Úzká světla najdeme také na zádi. Design je tak opět evolucí známých tvarů, jak se dalo ostatně očekávat.

Naopak uvnitř očekávejme revoluci. Dříve zveřejněná skica interiéru dokazuje, že se nový Golf v duchu doby zbaví většiny konvenčních tlačítek, naprostá většina ovladačů se tak soustředí na obří dotykovou obrazovku multimediálního systému na vrchu palubní desky. Opticky bude navazovat na kapličku přístrojů, v níž se rovněž objeví digitální displej, minimálně za příplatek.

Volkswagen Golf VIII se světu představí na svébytné akci někdy před koncem roku. Původně se měl prezentovat na autosalonu ve Frankfurtu, tam ale automobilka nakonec vsadí na nový elektromobil ID.3. Prodej osmičkového Golfu na domácím německém trhu má odstartovat devátý týden roku 2020 (začínající 24. února).

Související články

Témata
Avatar - white label
5. 8. 2019 10:33
Re: Aké prekvapenie - neprekvapil...
Třeba se o tom ještě někde dočteme, až budou chtít "prodat" design nové generace. ;-)
Původní odhady designu přední partie byl jiné, vnitřní část byla naopak níž, než vnější a ten spodek světlometu nebyl tak zakulacen:
https://www.autozeitung.de/…riant-2019-1.jpg?…
Linka masky navazovala na spodní okraj světlometů, teď naopak na horní.
5. 8. 2019 08:11
vw golf
předek je příšerný.
5. 8. 2019 07:24
Re: Aké prekvapenie - neprekvapil...
Sorry, to som ani ja z tvojho textu nepochopil. Tak si vymyslel pre Golf celkom pekný marketingový argument, resp možno ti k nemu travel trochu pomohol. To by vám mali zaplatiť, vaším pričinením by VW mohol predať o pár tisíc nových Golfov viac. :yes:
4. 8. 2019 18:20
Re: Premiéra
Premiéra je v listopadu 2019 v Praze.Zahájení výroby je v únoru 2020 a začátek prodeje je v květnu 2020.
4. 8. 2019 18:06
Re: Až přílišná nuda
Presne ako píšeš.Golf je jednoducho Golf kde v podstate každá nová generácia je viac menej evolúciou predošlej s tým že ju o niečo zvačšia a dajú nove modernejšie komponenty ale silueta a hlavne praktičnosť zostáva a to je len dobre.Ber alebo nechaj tak aj tak ich ročne predajú okolo 700 000 a viac a to je dokaz že to auto je veľmi dobre urobené.Ja mám Golf VII po FL a som max spokojný a myslim si že aj G VIII bude super auto.Podľa mna na tých fotkách vyzerá veľmi slubne. :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku