Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nultý den na pařížském autosalonu 2018: Začínáme!

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 1. 10. 2018 • 10:30
36
2
Zobrazit náhledy (36)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Čtyřčlenný tým Auto.cz dorazil do Paříže a pilně se připravuje na následující dva dny plné automobilových novinek. Malou ochutnávku však přinášíme už nyní.

Dlouhodobě testovaným Mercedesem třídy E jsme vyrazili na pařížské výstaviště ve čtyřech lidech. Má maličkost a kolega David Bureš vás budeme seznamovat s klíčovými novinkami letošního ročníku, Ondra Lilling a Vítek Hlaváček se zase postarají o obrázkový obsah.

Přes deset hodin trvající cestu z Prahy do Paříže jsme zvládli bez velkého záseku, tudíž jsme se na výstaviště vyrazili podívat už dnes. Nutno říct, že francouzští pořadatelé jsou hodně striktní a nakouknout nás nechali jen na velmi málo míst. Třeba s novinkami Škodovky jsme ale byli seznámeni s předstihem. Po prvních dojmech z Kodiaqu RS nám Jirka Baborský z časopisu Svět motorů poslal i úvodní snímky konceptu Vision RS, jenž představuje vizi nástupce Škody Rapid.

A protože se letos kvůli absenci Volkswagenu neuskuteční ani koncernový večírek, nebylo toho o nultém dni opravdu mnoho k vidění. A když už jsme se k nějakým stánkům probojovali, viděli jsme jen finální ladění a horké novinky schované pod plachtou.

O čem přesně je řeč? Těšit se můžete třeba na novinky BMW: novou řady 3 a 8, sportovní Z4 či SUV X5, z domácího rybníčku zase na výstaviště zavítá plug-in hybridní Citroën C5 Aircross či zajímavý retro koncept e-Legend od Peugeotu. Chybět nebude ani hot-fastback Hyundai i30 N, Mercedes-Benz vedle elektrického EQ C představí i novou třídu B, Toyota zase přiveze model Corolla včetně praktického kombíku Touring Sports.

Ve srovnání s letošní Ženevou či předchozími pařížskými a frankfurtskými ročníky ten aktuální možná nemá v rukávu tolik zvučných premiér, i tak si ale myslíme, že bude na co se koukat. Proto nás v průběhu úterý a středy určitě sledujte nejen tady, ale třeba i na našem Instagramu, kde fotky novinek bezprostředně servírujeme.

Související články

Témata
Avatar - Bubáq
1. 10. 2018 19:54
Autosalóny mají smysl!
Zvlášť, pokud automobilky ukážou více podrobností z techniky, jak to na snímcích vidím u JLR/TATA. Pro to už stojí tu tisícovku za letenku vynaložit....
1. 10. 2018 19:33
Výlet do Paříže
Mít volno, tak bych si tam taky rád zajel. Obrázky a videa budou muset stačit >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku