Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Odbyt Škody Auto se v lednu snížil o 18,5 procenta, pokles tak zpomalil

ČTK ČTK 11. 2. 2022 • 22:21
26
47
Zobrazit náhledy (26)
Škoda Mlada Boleslav Škoda Mlada Boleslav Škoda Mlada Boleslav Škoda Mlada Boleslav Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu Škoda Mlada Boleslav Škoda Mlada Boleslav Škoda Mlada Boleslav Škoda Mlada Boleslav Škoda Mlada Boleslav Škoda Mlada Boleslav Škoda Mlada Boleslav Škoda Mlada Boleslav Škoda Mlada Boleslav

Odbyt automobilky Škoda Auto se v lednu meziročně snížil o 18,5 procenta na 62.200 vozů. Tempo jeho poklesu tak zpomalilo z prosincových 24,4 procenta.

Ukazují to údaje, které dnes zveřejnil mateřský koncern Volkswagen. Odbyt celé skupiny Volkswagen se v lednu meziročně snížil o 15,2 procenta na 699.500 vozů. Skupina zahrnuje vedle Škody řadu dalších značek. Vedle vlajkové značky VW jsou to například Audi, Porsche, Seat, Bentley či Lamborghini.

Výrobci automobilů se v poslední době potýkají s nedostatkem součástek, zejména mikročipů. Nedostatek dílů narušil i výrobní aktivity Škody Auto, firma tak v loňském roce musela výrobu několikrát výrazně omezit či zcela zastavit.

V celém loňském roce Škoda Auto dodala zákazníkům po celém světě 878.200 vozů. Meziročně je to pokles o 126.600 aut, respektive téměř o 13 procent. Odbyt celého koncernu Volkswagen se vloni snížil o 4,5 procenta na desetileté minimum 8,9 milionu vozů.

Škoda Auto provozuje v České republice tři výrobní závody, vyrábí ale také v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Působí na více než 100 trzích.

Doporučujeme

Témata
Avatar - Emel
14. 2. 2022 10:47
Re: Bodejť by ne když jim v Číně brutálně klesly prodeje.
To je taková bajka o té Fabii Combi, kterou všichni chtějí, akorát se jí prodá míň, než třikrát dražšího Superbu Combi. Stejně tak ty ceny, u nás Škodovka reálně nikdy nebyla výrazně levnější, než srovnatelný VW.
13. 2. 2022 08:57
Re: enyaq
Bla bla, , napíš niečo k bodu3. o prirodzenom prechode nórov na elektro, pričom zabudni decentne spomenúť, že tento prechod financujú brutálnymi dotáciami jedného a daňami na druhé a zároveň peniaze na túto srandu majú z predaja ten hnusnej ropy.

Prečítaj si moje príspevky na tému elektro, sú celkom mierne, potrebu väčšej efektivity a zmeny z dlhodobého nespochybňujem.

A ešte jedna, dosť podstatná, keď nám tu dávaš rozumy a kázne, nelietaš stále náhodou na fosilnej toyote? Prípadne si spomeň na storky o C s HDI :-[] :-[] . Tomu sa hovorí farizejstvo
12. 2. 2022 18:53
Porucha osobnosti
Docela by mne zajímalo proč tihle lidé s poruchou se dají vždycky k zeleným a otravují všem život.
Avatar - Ungalabunga
12. 2. 2022 17:21
Re: enyaq
2b)Moje odpověď zněla že tě klidně se zrušením zvýhodnění dieselu podpořím. Ale poté se chci zeptat já tebe jestli jsi ty pro srovnání spotřebních daní a zrušení VŠECH vyjímek u benzinu ,dieselu a elektřiny?
Avatar - Ungalabunga
12. 2. 2022 16:54
Re: enyaq
2a)OK jak myslíš ;-)
2b)Opět žádná konkrétní odpověď přesně jak jsem od tebe čekal. Já sem ti psal že tě klidně se zrušením zvýhodnění dieselu podpořím. Jsi tedy ty pro srovnání spotřebních daní a zrušení VŠECH vyjímek u benzinu ,dieselu a elektřiny? Děkuji za jasnou a jednoznačnou odpověď.