Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Opatření kvůli koronaviru drtí i taxislužby, řada omezuje činnost

ČTK ČTK 14. 10. 2020 • 12:39
12
15
Zobrazit náhledy (12)
Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto

Jinou práci si musel kvůli pandemii koronaviru najít po 12 letech majitel taxislužby z Přerovska Daniel Vejnar. Jarní krizi kvůli koronaviru, který zastavil veškerý běžný veřejný život, ještě přestál, nyní se podle něj tyto služby opět téměř zastavily.

Ekonomickou krizi nyní zažívají i ostatní jeho kolegové. Podnikat jim sice nikdo nezakázal, ale nemají koho vozit. Řada z nich už proto zastavila nebo omezila činnost.

"Má to na nás samozřejmě likvidační dopad. Na jaře se to ani nepohnulo, služby zůstaly úplně stát," řekl ČTK Daniel Vejnar s tím, že bez vedlejší práce by neměl co jíst. "Přes léto se to trochu pohnulo, nyní ale opět už vše stojí. Jsme závislí na kulturních akcích, zábavách, na diskotékách a hospodách, od toho se odvíjí taxislužba. Pokud tyto akce nejsou, lidé nikam nechodí, my stojíme také," řekl ČTK Daniel Vejnar.

Taxislužbu provozuje 12 let, kvůli pandemii však již na toto zaměstnání spoléhat nemůže. "Musel jsem si najít jinou práci, kam jsem nastoupil 1. září a taxislužbu si ponechat jako vedlejšák. Na Lipensku mám výhodu, že jsem tady sám, takže lidé ještě občas zavolají. Jezdíme však i Přerov, stojíme u nádraží, ale lidé nejezdí. Jde vidět, že se bojí, necestují už moc ani vlakem," podotkl Vejnar.

Podobné zkušenosti mají i ostatní taxikáři. "Dotklo se nás to neskutečně. Jsme tak na deseti až 20 procentech původních tržeb, ale náhrady se nedovoláme žádné. Nezakázali nám totiž činnost, můžeme podnikat, ale sebrali nám předmět podnikání," posteskl si pracovník z Taxi Dušan Přerov. Podotkl, že přes léto se služby po jarní epidemii trochu rozjely, nyní už však opět zcela stojí; není totiž koho vozit.

O něco lépe je na tom přerovské Profitaxi, které podle majitele jezdí i během dne. "Jsme největší taxislužba v Přerově, takže nás to zas až tak nepostihlo, jsme tak na 50 až 70 procentech. Vozíme své stálé zákazníky, dopoledne jsou to důchodci, večer se to již samozřejmě omezilo, přes den se to ale dá. Museli jsme ale omezit počet aut a zaměstnanců," řekl ČTK majitel taxislužby.

Podobná situace je i v Olomouci, i tam několik taxislužeb na svých webových stránkách avizuje již dočasné uzavření. Taxislužby, které stále jezdí, pociťují velký ekonomický propad. "Určitě jsme tak na 60 až 70 procentech úbytku zákazníků, je to především kvůli zavřeným hospodám. Já jezdím hlavně o víkendu, v pátek a v sobotu. Běžně začaly telefony zvonit v pátek už odpoledne a nezastavil jsem se až do rána. Teď měla začít sezóna, večírky, akce, Vánoce; pro taxikáře to měly být žně," řekl ČTK Patrik Bednář z Cooper Taxi Olomouc. Podotkl přitom, že zatím se tím uživit dá, ale jen díky tomu, že má člověk vlastní klientelu. "Uvidíme, co bude dá," dodal.

Související články

Témata
12. 2. 2021 20:23
Bezpečnost
Já dodržuju bezpečnost práce stejně, jako když žádný Covid nebyl. Není to teď pro mě důvod k větší opatrnosti. Svářím s autogenem, a to samo o sobě vyžaduje dodržování bezpečnosti. Popálit se s ním by nebylo zrovna příjemné. V práci nám ohledně bezpečnosti moc užitečných věcí neříkají, tak jsem si sám zjišťoval, jak se mám chovat. Hodně mi pomohl tento článek https://www.ardon.cz/…ecnostnich-zasad , ve kterém jsem našel všechno, co jsem potřeboval vědět.
Avatar - Hammunasakra
15. 10. 2020 13:35
Re: Počet zemřelých
Neskutečnej bordel včetně výpadků celého systému = to je bohužel realita

Proto spousta lidí radši využívá https://www.novinky.cz/…-hodinu-40338987 navíc zadarmo vs 2 litry

Asi rádi využijeme i https://www.novinky.cz/…u-nemci-40339348
15. 10. 2020 13:33
Re: Počet zemřelých
autentická, ověřená osobní zkušenost blízkého člověka.
chtěl vycestovat, zažádal si o test na covid. přišel na testy, plno lidí, vykašlal se na to. za dva dny přišel pozitivní výsledek...
ne hoax z netu...
15. 10. 2020 11:01
Re: Počet zemřelých
Problém je setrvačnost. Když od 1.7. zrušíš roušky, tak se ti to začne projevovat za měsíc měsíc a půl kdy epidemie začne nabírat na síle. Stejně jako když týden dva zpátky Prymula začal zavádět přísnější restrikce, tak se ti začnou projevovat až za několik týdnů. Ty oslavy konce Covidu co probíhaly to bylo naprosto trestuhodný. To se zase Babiš potřeboval zalíbit voličům a neprudit je s opatřeníma.
Avatar - Hammunasakra
15. 10. 2020 10:59
Re: Počet zemřelých
Nojo ale Babiše nezajímá co je správně = ekonomicky ani epidemiologicky. VÍ že správný věci lidi spíš KRITIZUJÍ = tak je dělá úmyslně špatně = jak se líbí většině. Tentokrát to holt ne(vy)šlo https://www.seznamzpravy.cz/…sice-lidi-124421 twice nevyšlo https://zpravy.aktualne.cz/…b230cc47ab5f122/#/

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud