Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Uber kvůli koronaviru ve čtvrtletí vykázal ztrátu 1,8 mld. USD

ČTK ČTK 7. 8. 2020 • 08:08
18
2
Zobrazit náhledy (18)
Uber Jízda v taxi Řidič taxi Jízda v taxi Uber Objednávka taxi v aplikaci Uber Uber Společnost Uber dostala za roky 2017 a 2018 hlášení o 6000 sexuálních útocích Společnost Uber dostala za roky 2017 a 2018 hlášení o 6000 sexuálních útocích Uber spojí odvoz a objednávání jídla Uber spojí odvoz a objednávání jídla Uber spojí odvoz a objednávání jídla Uber

Provozovatel alternativní taxislužby Uber vykázal ve druhém čtvrtletí ztrátu 1,78 miliardy USD (39,6 miliardy Kč), protože pandemie nemoci covid-19 téměř zastavila zájem o přepravu osob, když miliony lidí zůstaly doma, aby se co nejvíce zabránilo šíření nemoci.

Zájem o rozvoz jídla však prudce rostl, oznámila firma. Ztráta se ale ve srovnání s loňským rokem výrazně snížila. Firma loni kvůli mimořádným položkám souvisejícím se vstupem na burzu vykázala ztrátu 5,24 miliardy USD. Očištěná ztráta před zdaněním, úroky a odpisy se prohloubila o 28 procent na 837 milionů USD.

Výnosy ve druhém čtvrtletí klesly o 29 procent na 2,24 miliardy USD. Při konstantních směnných kurzech se snížily o 27 procent. Tržby klesly po celém světě vyjma Asie a Tichomoří. Výnosy divize mobility, která zahrnuje sdílené jízdy či pronájmy koloběžek a motocyklů, se propadly o 67 procent na 2,38 miliardy USD. V divizi Eats, která se věnuje rozvozu jídla, se však více než zdvojnásobily na 1,21 miliardy USD.

Navzdory vysokému růstu zájmu o rozvoz jídla se divizi Eats nepodařilo dostat do zisku. Očištěná hrubá provozní ztráta divize činila 232 milionů USD, proti loňskému roku se snížila o 19 procent. Zisk divize mobility se propadl o 90 procent na 50 milionů USD.

Čtvrtletní ztráta zahrnuje náklady na restrukturalizaci 382 milionů USD a mimořádné náklady související s propuštěním 6700 lidí, tedy zhruba čtvrtiny pracovní síly. Propouštění firma oznámila v květnu.

Navzdory problémům společnost potvrdila svůj cíl, že hodlá vykázat očištěný zisk do konce roku 2021. Pomoci jí k tomu má snížení nákladů, napsaly agentury AP a Reuters.

Uber v posledních měsících ukončil rozvoj jídla v osmi menších zemí, převážně ve východní Evropě, včetně České republiky, a na Blízkém východě. Firma uvedla, že se jí v Česku nepodařilo dosáhnout plánovaného tržního podílu. Uber v ČR poskytuje také klasické přepravní služby, těch se ukončení činnosti netýká.

Související články

Témata
9. 8. 2020 17:28
Re: ekonomická záhada
Tiež je to pre mňa španielska dedina, keďže ani nemajú vlastnú flotilu vozidiel?! :no:
9. 8. 2020 10:18
ekonomická záhada
Aplikace ve virtuálním prostředí, kterou právě nikdo nepoužívá vygeneruje ztrátu skoro 2 tisíce milionů USD. To jsou pro mě záhady. :-[] :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud