Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Opel Adam Rocks: První allroad-kabrio, zatím jako koncept

Michal Fokt Michal Fokt 7. 2. 2013 • 04:52
4
3
Miniauto s ochranným allroad bodykitem a stahovací plátěnou střechou. Co tím asi Opel sleduje? Předzvěst kabrioletu nebo rovnou nového automobilového segmentu?

Dneska už by nás nemělo v automobilové branži překvapit vůbec nic. SUV se snaží tvářit jako normální auta, normální auta se snaží vypadat jako SUV, sedany se inspirují kupátky a SUV už existuje i jako kabriolet. Dá se v téhle džungli ještě vůbec vymyslet něco neotřelého? Nebo alespoň zkombinovat dosud nezkombinované segmenty?

Opel na něco přišel a ukáže to za měsíc na ženevském autosalonu! Vytvořil městský minicrossover se stahovací plátěnou střechou a říká mu Adam Rocks. Pokud si pod tím nedokážete nic konkrétního představit, pak vězte, že jde od minivůz Opel Adam, vybavený zvýšenou světlostí podvozku, ochrannými plastovými lemy blatníků, nárazníků a prahů v duchu allroadů od Audi/Subaru/Volva, přičemž výchozí karoserie není hatchback, ale kabriolet. Respektive polokabriolet, protože koncept umožňuje stažení plátěné střechy pouze na úroveň zadního sloupku karoserie a podélné nosníky střechy zůstávají pevně na svých místech.

Opel tvrdí, že je to první vůz svého druhu. Rádi věříme, byť by možná stálo za to prověřit, jestli náhodou neexistovala v podobné specifikaci třeba taková Panda, případně Kachna 2CV. Opel odůvodňuje vznik této studie touhou oslovit zákazníky, kteří chtějí vystoupit z davu, znáte to. Otázkou ovšem je, co tím Opel sleduje doopravdy.

Před časem se objevila informace, že na rok 2014 Opel připravuje otevřenou verzi minivozu Adam, může tedy jít o jeho ochutnávku, okořeněnou SUV vzhledem. Není ale určitě vyloučena ani varianta, že Němci opravdu mají v plánu zkombinovat městský allroad s polokabrioletem. Nalepit na Adam Cabrio pár plastů bude hračka, studie bude mít oproti běžnému Adamu o 15 mm vyšší světlost a o 20 mm větší šířku.

Témata
7. 2. 2013 13:16
Re: První allroad-kabrio?
Název článku je nepřesný. V tiskové zprávě Opelu je uvedeno, že se jedná o první městský mini-crossover. Audi Cross Cabriolet byl postaven na bázi auta nižší střední třídy.
Avatar - hattori_hanzo
7. 2. 2013 10:04
První allroad-kabrio?
Minimálně Audi už v roce 2007 představila koncept Audi Cross Cabriolet Quattro na základě tehdejší A3.
Avatar - nalimer
7. 2. 2013 08:50
palec hore
Opel mal ťažkú rolu. Vyvynúť mini, ktoré by sa dizajnovo neodkazovalo na žiaden predošlí model (cesta Fiatu či čiastočne Citroenu) a bolo dostatočne atraktívne (anticesta VW). Z môjho pohľadu je najlepšie zvládnuté (dizajnovo) auto v tejto kategórií. Oslovuje mladých, oslovuje ženy a neurazí ani muža, ktorý potrebuje chodiť po meste sem a tam.
K pozitívam patrí aj dobre zvládnutý interiér. Negatívum je výber motorov. Určite by v ňom nemali byť motory 1,4l s 64-74kW. Ale to je len otázka roku - dvoch na obmenu.
Čo môže trocha zabiť Adama je len cenotvorba. Tá by v najjednoduchšej verzií nemala byť viac ako 8k€. Druhá vec, čo môže trocha ohroziť predaj Adama je druhý facelift Opela Corsa. [odkaz] Ako naznačujú snímky, Corsa dostane podobnú prednú masku ako Adam a zmení sa aj interiér vozidla. (nová Corsa na trh nepríde skôr, ako v roku 2015).

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku