Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Opel Adam se poprvé předvádí v akci (2x video)

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 12. 7. 2012 • 10:55
29
54
Zobrazit náhledy (29)
Opel Adam Opel Adam Opel Adam Opel Adam Opel Adam Opel Adam Opel Adam Opel Adam Opel Adam Opel Adam Opel Adam Opel Adam Opel Adam Opel Adam Opel Adam Opel Adam Opel Adam Opel Adam Opel Adam Opel Adam Opel Adam Opel Adam Opel Adam Opel Adam
Automobilka Opel na první informace o novém modelu Adam a sérii jeho fotografií navazuje i dvojicí videí.

S novým modelem Adam vstupuje Opel do A-segmentu stylových městských automobilů. Novinka podle automobilky kombinuje výrazný energický design s téměř neomezenými možnostmi personalizace.

Při individualizaci svého vozu si budou zákazníci vybírat ze třech odlišných základních profilů: Jam je neortodoxní, módní a barevný, Glam je elegantní a sofistikovaný a Slam akcentuje sportovní nádech.

Adam je prvním modelem své značky, který dostal nejmodernější infotainment značky Opel, umožňující optimální využívání funkcí smartphonu přímo ve voze. Nový systém, který se v A-segmentu objevuje poprvé, umožňuje integrovat smartphony s operačním systémem Apple iOS i přístroje se systémem Android.

Při uvedení na trh bude třídveřový Adam dlouhý 3,7 m nabízen s trojicí zážehových motorů s výkony od 51 kW do 74 kW. Přední kola budou poháněna prostřednictvím pětistupňové manuální převodovky. Později nabídne Opel i novou generaci zážehových motorů s přímým vstřikováním paliva, přeplňováním turbodmychadlem a šestistupňovou manuální převodovkou.

Podvozek Opelu Adam má rozvor náprav 2311 mm a rozchod kol vpředu 1485 mm a vzadu 1478 mm. Přední nápravu tvoří spodní ramena se vzpěrami McPherson a vzadu jsou použita vlečená ramena propojená torzně poddajnou příčkou. Rozměry kol sahají od 16“ do 18“, vozy s disky rozměru 17“ nebo 18“ mají standardně sportovní podvozek se sníženou světlou výškou.

Výstavní premiéra Opelu Adam se odehraje na přelomu září a října na autosalonu v Paříži a u prodejců se tato novinka objeví začátkem roku 2013.

video

video

Související články

Témata
Avatar - Pekelná Micinka
13. 7. 2012 12:42
Re: Po prvotním úleku
:yes:
13. 7. 2012 02:21
Re: BÓBIKA
Počkej naživo. Podle mě to bude dobrý. Myslím, že fotky v tomto případě trochu klamou.
13. 7. 2012 02:20
Po prvotním úleku
se mi to auto začíná líbit. Nechci zatím vynášet soudy, ale mám pocit, že naživo to bude velmi povedené.
12. 7. 2012 23:24
Re: BÓBIKA
Na tu jsem dneska taky na webu narazil :-) Nostalgie...
Avatar - Pekelná Micinka
12. 7. 2012 22:51
Re: BÓBIKA
Mě se líbí. Ale úplně nejraději mám tu starou na Hamerite. Železo stárne, železo stárne... :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud