Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Opel dosáhl v roce 2007 znovu zisku

Dan Vořechovský Dan Vořechovský 13. 2. 2008 • 08:12
28
Německá automobilka Opel se dokázala udržet v zisku i navzdory klesajícímu německého trhu. Zisk v Evropě výrazně klesl celému koncernu General Motors.

Americký koncern General Motors včera oznámil, že dceřiná německá automobilka Opel dosáhla v loňském roce znovu zisku (před zdaněním). Vzhledem k poklesu domácího německého trhu automobily se však v ziskové oblasti udržel jen s největší námahou. Koncern General Motors vykázal v loňském roce v Evropě zisk před zdaněním 55 milionů dolarů, když v roce 2006 to bylo 357 milionů dolarů. Podíly jednotlivých značek na zisku nebyly oznámeny, avšak mluvčí Opelu potvrdil, že německá automobilka dosáhla zisku i v roce 2007. Tržby celého koncernu vzrostly v Evropě v loňském roce o 4 miliardy dolarů na 37,4 miliardy dolarů.

Opelu se v loňském roce na klesajícím domácím trhu vůbec nedařilo. Kromě nižších prodejů totiž automobilka zaznamenala také pokles tržního podílu z 9,6 na 9,1 procenta. V celé Evropě se Opelu dařilo lépe, když dokázal zvýšit své prodeje o 4,3 procenta na 1,6 milionu vozů. Koncern General Motors v Evropě v loňském roce prodal celkem 2,2 milionu vozů, což znamená meziroční nárůst o 8,9 procenta. Nejvýraznější nárůst zaznamenal z koncernových značek Chevrolet, který vykázal nárůst prodeje o 34 procent. Podrobné informace o prodejních výsledcích koncernu v Evropě v roce 2007 naleznete v našem článku GM Europe zvýšil podíl na evropském trhu už na 9,5 % (prodejní výsledky 2007).

Témata
14. 2. 2008 01:37
Re: už aby to celý zkrachovalo...
"uz aby to zkrachovalo", optimisticka cisla o ztratach... Nejak to nechapu, cim by si Americani meli zaslouzit problemy? Ze maji za prezidenta cloveka, ktery, pouzijeme-li eufemismu, nehledi ve svem rozhodovani prilis do budoucna a nejedna zrovna moudre? Co s tim maji spolecnyho automobilky, resp. lidi, co v nich makaji a prijdou o praci? Ze ho nekteri volili? A co si potom zaslouzime my za nasi politickou reprezentaci?
:no:
Avatar - Ronault.
14. 2. 2008 00:24
Re: už aby to celý zkrachovalo...
Proč by si měl vymýšlet? Znám vícero takových lidí, co i s věhlasným VW stáli více v servisu, než najezdili... Je to prostě o štěstí a VW spolehlivostí nevyniká.
13. 2. 2008 22:13
Re: už aby to celý zkrachovalo...
:yes: :yes:
Souhlas
Avatar - Ronault.
13. 2. 2008 21:28
Re: už aby to celý zkrachovalo...
Je třeba porovnávat oficiální cenníky, jinak je to neobjektivní. ;-)
Avatar - Ronault.
13. 2. 2008 21:27
Re: už aby to celý zkrachovalo...
No tak je jasné, že Touran ačkoliv bytelné auto, tak proti Zafiře je přecejen pozadu. Zafira první generace bylo podařené auto, dvojka v tom pokračuje. Touran je z prvního bodu a to design bohužel krabice od VW. Polo už ani konkurovat v třídě malých vozů dnes moc konkurovat nemůže snad s nikým, už by to chtělo nástupce. No a ve střední třídě je tedy pravda, že Vectra už má své nejlepší léta dávno za sebou, ale i tak bych ze střední třídy nevolil Passata, jsou lepší vozy, třeba nové Mondeo :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud