Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Opravdový exot na prodej. K mání je Sbarro Alcador GTB. Víte, co je zač?

Jan Zajíc Jan Zajíc 16. 8. 2022 • 21:30
15
Zobrazit náhledy (15)
Sbarro Alcador GTB F1 Sbarro Alcador GTB F1 Sbarro Alcador GTB F1 Sbarro Alcador GTB F1 Sbarro Alcador GTB F1 Sbarro Alcador GTB F1 Sbarro Alcador GTB F1 Sbarro Alcador GTB F1 Sbarro Alcador GTB F1 Sbarro Alcador GTB F1

Jestli vás zajímají netradičně vypadající, vzácná a výkonná auta, pak by se vám mohl líbit tento kousek, který je aktuálně na prodej v Německu. Jde o Sbarro Alcador GTB.

Švýcarskou společnost Sbarro založil v roce 1971 designér a konstruktér italského původu Francesco Zefferino Sbarro, který sice začínal jako mechanik, ale díky své fantazii se dostal až k navrhování vlastních vozů.

Tím prvním byl v 60. letech prototyp elegantního kupé Filipinetti, který využíval techniku Volkswagenu Karman-Ghia. Jeho vlastní firma se nejprve věnovala především výrobě replik ikonických a vzácných automobilů, postupně však Sbarro přicházel s původními nápady. A ty často stojí za to.

Však se podívejte právě na Alcador GTB a jeho neobvyklé tvary, zejména pak na zvláštní a velice nízkou střechu. Při pohledu na kompletně novou, zakulacenou karoserii s výklopnými dveřmi byste možná ani neřekli, že vůz vychází z Ferrari 360. Ale je to tak.

Podle dostupných informací společnost Sbarro postavila celkem tři exempláře, ten, který je aktuálně k mání, vznikl v roce 2001 pro jistou německou rodinu.

O pohon se stará vidlicový osmiválec o objemu 3,6 litru, který poskytuje maximální výkon 294 kW při 8500 otáčkách za minutu a nejvyšší točivý moment 375 Nm při 4750 min-1.

Příbuznost s Ferrari 360 je pak poznat také v interiéru, zejména podle přístrojového panelu a středového tunelu.

Podle prodejce auto dosud najezdilo asi 47 tisíc kilometrů a k mání je za 395.000 eur, což je v přepočtu asi 9,7 milionu korun. Standardní Ferrari 360 přitom můžete koupit už i za 100 tisíc eur, tedy zhruba 2,5 milionu korun.

Doporučujeme

Témata