Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Pamatujete Artegu GT, lehký sporťák s motorem VR6 uprostřed? Tipnete si, kolik stojí jako ojetina?

Jan Zajíc Jan Zajíc 22. 7. 2020 • 04:38
52
Zobrazit náhledy (52)
GT GT GT GT GT GT GT GT GT GT GT GT GT GT GT GT GT GT GT GT GT GT GT GT GT GT GT Artega GT Artega GT Artega GT Artega GT Artega GT Artega GT Artega GT Artega GT Artega GT Artega GT Artega GT Artega GT Artega GT Artega GT Artega GT Artega GT Artega GT Artega GT Artega GT Artega GT

Jestli byste do své garáže rádi zaparkovali nějaké lehké sportovní auto s motorem uprostřed, ideálně nějaké neokoukané, měli bychom jeden tip. Kupé jménem Artega GT.

Tenhle kompaktní sporťák v letech 2009 až 2012 vyráběla německá společnost Artega. Z relativně krátké doby produkce je zřejmé, že o velký prodejní hit nešlo.

Oficiální čísla o počtu vyrobených kusů jsme nenašli, některé zdroje ale hovoří o méně než stovce exemplářů, jiné uvádějí přesně 153 aut. Artega GT je každopádně vzácné auto.

Mimochodem, kupé mělo svého oficiálního prodejce i v České republice. Ten vůz nabízel za 2.099.000 Kč.

A co je tedy Artega GT zač? Kupé dlouhé 4010 mm, vysoké jen 1180 mm a vážící něco mezi 1100 až 1200 kg pohání atmosféricky plněný šestiválec VR6 o objemu 3,6 litru od Volkswagenu. Uprostřed umístěný motor je spojen s šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou.

Díky výkonu 221 kW sporťák zrychluje z klidu na stovku za 4,8 sekundy a měl by jet i víc než 270 km/h.

Automobil má hliníkový prostorový rám, vzadu je pomocná konstrukce z vysokopevnostní oceli a karoserie je vyrobena z kompozitního materiálu vyztuženého karbonovými vlákny. Na podobě vozu se podílel známý designér Henrik Fisker.

I přes nízký počet vyrobených exemplářů lze na inzertních portálech najít ojeté vozy na prodej. Nejde ale o vyloženě levnou zábavu, Artega GT si pozoruhodně drží cenu.

Ceny začínají na 1,4 milionu korun, nejdražší kus v současné nabídce, který si také můžete prohlédnout v galerii, stojí dokonce 2,9 milionu.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud