Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Patenty Číňanů odhalují další kopii, tentokrát obšlehli Jaguar F-Pace

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 3. 5. 2018
5
Další napodobeninu výrobku věhlasné automobilky připravila čínská společnost Hanteng. Podívejte se, jak moc je podobná SUV Jaguaru.

Není měsíc, kdy by se na čínském trhu neobjevil alespoň jeden vůz, jenž až nápadně připomíná automobil některé z předních světových značek. Už jsme tu měli model podobný Land Roveru Discovery 4 či Mercedesu G63 AMG 6x6. Ještě předtím společnost Zotye odhalila duplikát Porsche Macan. A aby toho nebylo málo, aktuálně sesterská značka Hanteng staví nové SUV, které vypadá jako Jaguar F-Pace!

Vůz si zatím můžeme prohlédnout prostřednictvím patentových snímků. Z nich je patrné, že tvorbou britské automobilky se inspirovala zejména příď, vzadu už vůz působí jako jakýsi mix Jaguaru a stuttgartského Porsche, jen s tím rozdílem, že na víku zavazadelníku vidíme nápis Hanteng.

Na technické detaily je ještě příliš brzy, ale očekává se, že nové SUV bude v hierarchii značky usazeno mezi modely X5 a X7. Nebavíme se ovšem o produktech BMW, ale Hantengu, jenž své modely označuje stejným způsobem.

Patentové snímky přetavené v realitu si s největší pravděpodobností prvně prohlédneme na akci Chengdu Auto Show, desetidenní autosalon otevřené brány poprvé 7. září. Automobilku Hanteng jsme mohli zahlédnout i na show v Pekingu, kde vystavovala svůj koncept Hanteng EV. Jde sice stále ještě o studii, má však velmi blízko k sériové výrobě. Předpokládá se, že výrobní linky opustí pod označením X3 a kromě zážehového motoru se dočká i elektrické varianty.

Autorevue: Plagiátům z Číny není konec. Zotye T800 nápadně připomíná Range Rover

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku