Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Peking 2006: Volkswagen Bora HS jako lepší Golf IV

Ondřej Láník Ondřej Láník 20. 11. 2006 • 03:44
7
26
Zobrazit náhledy (7)
Volkswagen Bora Volkswagen Bora
Golf i Bora se v Číně prodávají ve více (Bora) či méně (Golf) upravené podobě ale na letošním pekingském autosalonu se představil nový derivát této třídy. Jmenuje se Bora HS.

Čínský trh zatím musí vzít zavděk čtvrtou generací Volkswagenu Golf, ale avizovaný urychlený příchod šesté generace evropského bestselleru možná uspíší i výměnu stráží v Asii. Do té doby čínská kreativita s německou podporou v oblasti techniky vygeneruje pár faceliftů a nových variant známých modelů. Golf i Bora se v Číně prodávají ve více (Bora) či méně (Golf) upravené podobě ale na letošním pekingském autosalonu se představil nový derivát této třídy. Jmenuje se Bora HS.

Ke změně jména opravňuje čínskou stranu snad jen nová příď. Zbytek vozu je prakticky totožný s Golfem, který znají i v Číně. Úpravy se tentokrát netýkaly jen vzhledu. Zesíleny byly nosné části, takže karoserie by měla být tužší, dílčí úpravy se dotkly také obou náprav. Interiér bude i v Číně dodáván vzhledem k místním standardům s nadprůměrně kvalitními materiály.

Bora je jméno, které Volkswagen v současné době nepoužívá pro žádný evropský model. Nástupce sedanu se na starém kontinentě prodává jako Jetta. Aby to nebylo až tak jednoduché, evropská Jetta se v Číně prodává jako Volkswagen Sagitar, název Jetta nese na čínském trhu model toho jména, odvozený z druhé generace výráběné v Evropě v osmdesátých letech a jak již bylo uvedeno Golf páté generace se v Číně zatím neprodává.

Témata
20. 11. 2006 22:40
Re: OT: ZLATÝ VENTILEK
:-)
20. 11. 2006 21:44
Re: OT: TEST - GO GT
Není to předražené... platíš tu fintu s motorem...
20. 11. 2006 21:43
Re: OT: ZLATÝ VENTILEK
:-) :-) ;-) :yes:
20. 11. 2006 15:56
Re: OT: TEST - GO GT
Jestli bude, viděl bych to kolem 580.
20. 11. 2006 15:55
Re: OT: TEST - GO GT
a ty bys chtěl, aby Golf vypadal z dálky jako EVO? 8-s ;-) :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku