Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Peugeot Rifter se střešním stanem může poskytnout nocleh až čtyřem osobám

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 22. 6. 2019 • 16:21
17
5
Zobrazit náhledy (17)
Peugeot Rifter Peugeot Rifter Peugeot Rifter Peugeot Rifter Peugeot Rifter Peugeot Rifter Peugeot Rifter Peugeot Rifter Peugeot Rifter Peugeot Rifter Peugeot Rifter Peugeot Rifter

Peugeot Rifter je již ve své standardní podobě velmi příjemným společníkem pro aktivní dovolenou nebo jen víkendovou vyjížďku do kempu či přírody. Se střešním stany Hussarde Duo a Quatro může nabídnout i praktickou ložnici.

 

Popularita dovolených trávených se svými a ve svých vozech je v Evropě a samozřejmě i České republice rok od roku větší. Stále více se pak rozrůstá obliba kempování s vozy, sloužícími k běžnému každodennímu provozu, mezi něž patří i Peugeot Rifter, který nabízí styl i praktičnost.

Pro několik dnů nebo i týdnů dlouhé výpravy lze praktičnost modelu Rifter ještě zvýšit prostřednictvím stanů Hussarde Duo a Quatro z produkce francouzské společnosti NaitÜp nabízených na českém trhu společností Egoé nest s.r.o.

Mezi hlavní přednosti těchto stanů patří kompaktní a aerodynamický tvar ve složeném stavu, jednoduchá montáž, rychlé otevírání, patentovaná ventilace, kvalita použitých materiálů, pětiletá záruka a mezinárodní bezpečnostní certifikace ISO 11154.

První z dvojice zmiňovaný stanů se jménem Hussarde Duo je určen pro dvě dospělé osoby, zatímco Hussarde Quatro má představovat prostorné řešení pro tři dospělé osoby nebo dva dospělé a dvě děti. Stany lze namontovat prakticky na jakékoliv vozidlo vybavené dvěma příčnými střešními nosnými tyčemi umístěným ve vzdálenosti 70 až 125 cm o maximální nosnosti 60 kg, resp. v případě modelu Quatro o maximální nosnosti 75 kg a více.

Vlastní skořepina stanu je vyrobena z odolného recyklovatelného kopolymeru ABS v barevné verzi černá. Skořepiny La Hussarde jsou potaženy polymethylmetakrylátovým nátěrem proti UV záření sloužícím jako ochrana před škodlivými účinky slunečních paprsků. Nátěr má navíc pomáhat uchování původní svěžesti barev a lesku.

Plátno stanu je zhotoveno z bavlny odolné vůči hnilobám, plísním a vlhkosti; gramáž činí 235 g/m2. Plně prodyšné vlákno má poskytovat jedinečné pohodlí a minimalizovat riziko kondenzace par. Zajímavostí je, že stany se na českém trhu dodávají s matrací od Egoé nest, speciálně vyvinutou pro cestování v automobilu. Při návrhu této matrace se počítá s tím, že musí splnit několik základních požadavků a to skladnost, nízkou hmotnost, teplotní a UV odolnost a snadnou údržbu.

Pro stan Hussarde Duo je uváděna šířka 123 cm, délka 215 cm a výška 28 cm nad úrovní nosičů při uzavřené skořepině, zatímco při otevřené skořepině je maximální výška 150 cm a vnitřní úložná plochá má délku 210 cm a šířku 120 cm. Maximální povolená zátěž/nosnost tohoto stanu je 250 kg a jeho celková hmotnost včetně matrace a žebříku je pak 60 kg. Cena tohoto stanu je stanovena na 62.920 Kč včetně DPH.

V případě stanu Hussarde Quatro jsou uváděny stejné rozměry jako u modelu Duo při uzavřené skořepině, ale po rozložení vznikne stan s výškou 150 cm, šířkou 210 mm a délkou 220 cm. Maximální povolená zátěž/nosnost tohoto stanu je rovněž 250 kg, zatímco jeho celková hmotnost včetně žebříku, ale bez matrace je 75 kg. Cena prostornějšího stanu je stanovena na 87.120 Kč včetně DPH.

Pro doplnění modelu Rifter o střešní stan Hussarde Duo nebo Quatro je potřeba pouze přidat příčníky, nabízené v rámci továrního příslušenství z nabídky značky Peugeot za 2600 Kč včetně DPH. Samotnou instalaci stanu na střechu vozu pak zvládne prakticky každý svépomocí.

Střešní stany Hussarde Duo a Quatro lze samozřejmě použít i na sourozence modelu Rifter, jimiž jsou Citroën Berlingo, Opel Combo, Toyota Proace City a řadu dalších vozů. Z nabídky společností Egoé nest s.r.o. pak lze vedle stanů a matrací pro automobily zmínit i sady Nestbox, které se jednoduše uloží do zavazadlového prostoru vozu a mohou obsahovat vařič, lednici, dřez s tekoucí vodou a také rošt pro skládací matraci.

Zdroj: P Automobil Import s.r.o./Egoé nest s.r.o.

Související články

Témata
22. 6. 2019 23:11
Re: Nosnost
...
Avatar - Ondore
22. 6. 2019 23:09
Re: Nosnost
Strecha auta je konštruovaná tak, aby pri prevrátení udržala hmotnosť celého auta (statické zaťaženie), takže stan spolu s ľuďmi, ktorí tam prespia hravo udrží. Druhá vec je dynamické zaťaženie, keď ide auto 130 kmh, tak to musí udržať tiež, preto býva udávané zaťaženie lyžín nižšie, typicky medzi 70-100 kg.
22. 6. 2019 21:20
Nosnost
Netusite někdo, jak to že stan má tak velkou nosnost, když je upevněny na střeše která má nosnost nasobne nižší?
Avatar - Ondore
22. 6. 2019 19:39
Nesedia mi rozmery...
"V případě stanu Hussarde Quatro ... po rozložení vznikne stan s ... šířkou 210 mm a délkou 220 cm."
To sú možno vonkajšie rozmery, priestor na spanie je výrazne menší: Intérieur 170 x 220 cm. Keď chýba 40 cm je to poznať, bieli chlapi vedia o čom hovorím ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku