Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Podle Babiše prý někomu vadí, že jsou škodovky nejlepšími vozy koncernu VW

ČTK ČTK 27. 8. 2020 • 16:42
62
117
Zobrazit náhledy (62)
Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS Škoda Octavia Combi RS

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) je přesvědčen, že vozy Škoda jsou nejlepším výrobkem koncernu Volkswagen. Premiér má ale pocit, že tento fakt někdy někomu vadí.

Babiš se mimo jiné na toto téma chce bavit v pátek s novým předsedou představenstva automobilky Škoda Auto Thomasem Schäferem. Předseda vlády to dnes řekl v jihočeských Cetvinách novinářům.

"Všude po světě propaguji Škodu, ty vozy jsou skvělé. Vadí mi, že ne všude může být Škoda prodávána, protože v rámci koncernu (Volkswagen) je tam řekněme řízená nekonkurence," uvedl Babiš.

Dodal, že Škoda Auto je jedním z podniků, které vláda nejvýznamněji podpořila v programu antivirus, díky němuž mohou firmy čerpat peníze na sanování ztráty kvůli covidu-19. "Autoprůmysl je pro nás velice důležitý, představuje 11 procent HDP a 24 procent exportu. Doufejme, že Volkswagen nebude omezovat škodovku v nějakém vývoji," řekl premiér.

video

Škoda Auto loni dodala celosvětově 1,24 milionu aut. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Je aktivní na více než 100 trzích. Zaměstnává téměř 39.000 lidí, z toho v ČR téměř 34.000.

Schäfer se stal předsedou představenstva společnosti Škoda Auto v pondělí 3. srpna, předtím působil jako generální ředitel jihoafrického zastoupení koncernu Volkswagen s působností i pro celý subsaharský africký region. Nahradil Bernharda Maiera, který z funkce odešel po necelých pěti letech.

Související články

Témata
Avatar - Jerry.Gunman
30. 8. 2020 00:41
Re: Plačete správně, ale na špatném hrobě :D
"Asi si budu muset založit stranu: Slušní, hrdí a poctiví lidé pravého středu..."
Taková strana tu už byla, jmenovala se Realisté - a shořela jak papír :( :( :(
29. 8. 2020 11:12
Re: Plačete správně, ale na špatném hrobě :D
Neboj, poctivě volím, ale je to peklo někoho vybrat.

Babiš: super program, protikorupce, odbornost, pracovitost, podpora domácí iniciativě. Realita bohužel ne tak růžová.
ODS: Fiala ok, ale co ti kmotři! pro mně nevolitelná mafie
Piráti: transparentnost, Bartoš ok, volil jsem je, ale v poslední době ten odklon k levici pro mně nepřijatelný
Socani: kromě Hamáčka sebranka neschopných ale všehoschopných.

Asi si budu muset založit stranu: Slušní, hrdí a poctiví lidé pravého středu...:-)
Avatar - Jerry.Gunman
28. 8. 2020 15:39
Re: Plačete správně, ale na špatném hrobě :D
Jozefe přeji Ti/Vám, ať vaše/Tvá očekávání pan Babiš plní i nadále a nechť své volby nemusiš/te v dohledné době litovat.

A nám všem přeji, aby se podařilo rozšířit působnost sloganu "ANO, bude líp", pokud možno na celou ČR. A pokud sa Endymu podaří, aby se tento slogan v myslích rozhodující skupiny voličů proměnil v "ale jo, fakt se máme líp" - pak má volební vítězství v kapse
28. 8. 2020 15:12
Re: Plačete správně, ale na špatném hrobě :D
Pana premiéra volím od doby, kdy založil hnutí ANO. A lidi, kteří ho dnes nevolí, považuji za zloděje nebo idioty. Ale spíš za to druhé.
Avatar - Jerry.Gunman
28. 8. 2020 14:02
Re: Plačete správně, ale na špatném hrobě :D
Jakube, však vol - kdo Ti brání ? :D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud