Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Policisté našli nové využití elektromobilů, vyrážejí s nimi do lesů

Ondřej Mára Ondřej Mára 19. 5. 2020 • 11:01
39
1
Zobrazit náhledy (39)
Policejní Tesla Model S BMW i8 Pro Policii ČR BMW i8 Pro Policii ČR BMW i8 Pro Policii ČR BMW i8 Pro Policii ČR BMW i8 Pro Policii ČR BMW i8 Pro Policii ČR BMW i8 Pro Policii ČR BMW i8 Pro Policii ČR BMW i8 Pro Policii ČR BMW i8 Pro Policii ČR BMW i8 Pro Policii ČR BMW i8 Pro Policii ČR BMW i8 Pro Policii ČR BMW i8 Pro Policii ČR BMW i8 Pro Policii ČR BMW i8 Pro Policii ČR BMW i8 Pro Policii ČR BMW i8 Pro Policii ČR BMW i3 pro městskou policii v Pardubicích BMW i3 pro městskou policii v Pardubicích BMW i3 pro městskou policii v Pardubicích Audi e-tron BMW i3 BMW i3 BMW i3 BMW i3 BMW i3 Hyundai Kona Electric Kia e-Niro Renault Zoe Renault Zoe Renault Zoe Smart fortwo

Strážci zákona mají několik pádných důvodů, proč využívat elektromobily. Naposledy ovšem objevili výhodu v jejich tichém provozu.

Pasovat elektromobil do role policejního vozu má samozřejmě tu nevýhodu, že musíte neustále hlídat jeho nabití a dojezd. Na straně výhod ale stojí například slušná akcelerace, nízké provozní náklady, ekologičnost a poměrně vysoká spolehlivost. Jenže tím to nekončí.

Řada běžných (tedy civilních) majitelů elektromobilů si totiž velmi pochvaluje i jejich tichý provoz, což je výhoda, kterou se nově rozhodli zužitkovat britští policisté. Ti už samozřejmě využívají tiché a bezemisní vozy v hustě zalidněných oblastech, ovšem nově s nimi vyrazili i do lesů.

Řeč je konkrétně o policistech z britského Gloucestershire Constabulary, kteří se v uplynulých dnech setkali s několika případy postřelené, ale stále živé vysoké. Pytláctví samo o sobě je samozřejmě špatné, ovšem pouze zvíře postřelit je krutost, která vyburcovala policisty k razantnímu zásahu.

Do akce tak povolali celou svou flotilu 75 elektromobilů, největší policejní flotilu ve Velké Británii, se kterou začali po nocích hlídkovat v okolí oblastí, kde se pytláci dříve vyskytovali. Díky extrémně tichému provozu přitom pytláci o policistech nevěděli, zatímco policisté mohli slyšet výstřely i z velké dálky.

Policisté navíc povolali do akce i kolegy s brýlemi pro noční vidění a termálními kamerami, kteří hlídkovali přímo v lese. Ze vzduchu pak zásah proti pytlákům monitorovaly i drony, které byly rovněž vybaveny termálními kamerami. Zkrátka zásah jak ze scifi-filmu.

Na jeho konci sice nebyli žádní zatčení ani podezřelí, policisté ovšem předvedli poměrně slušnou demonstraci síly a vybavení, která snad pytláky zastaví od dalšího nesmyslného trápení zvěře.

Související články

Témata
Avatar - pradeda777
20. 5. 2020 14:42
Jak je možnost
utratit (často za blbosti nebo na machrování) další peníze daňových poplatníků, tak se hned nějaké "využití" najde..... :-[] Na to jsou státní zaměstnanci machři.... :-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud