Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Polovinu prodaných aut v Číně a USA budou do 2030 činit elektromobily

ČTK ČTK 1. 12. 2021 • 03:00
46
71
Zobrazit náhledy (46)
Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 BYD Tang EV BYD Tang EV BYD Tang EV BYD Tang EV BYD Tang EV BYD Tang EV BYD Tang EV BYD Tang EV BYD Tang EV BYD Tang EV BYD Tang EV BYD Tang EV BYD Tang EV BYD Tang EV BYD Tang EV BYD Tang EV BYD Tang EV BYD Tang EV BYD Tang EV BYD Tang EV BYD Tang EV BYD Tang EV

Elektromobily se budou do roku 2030 na prodeji nových vozů ve Spojených státech a v Číně podílet o něco málo více než polovinou, a to i bez státních dotací.

Vozy se spalovacím motorem, včetně hybridů, si však i v následujících letech udrží významný podíl na většině hlavních trhů. Vyplývá to z průzkumu konzultační společnosti KPMG mezi vedoucími pracovníky v automobilovém průmyslu.

Skupina automobilek a některých zemí podepsala tento měsíc výzvu k postupnému vyřazení vozů se spalovacím motorem po celém světě do roku 2040 a v bohatších zemích do roku 2035. Dvě největší automobilky podle prodeje, Volkswagen a Toyota, a tři největší země podle prodeje vozů, Čína, USA a Německo, ale prohlášení nepodepsaly.

Prodej elektromobilů po celém světě byl doposud podporován vládními dotacemi. V průzkumu KPMG ale 77 procent respondentů uvedlo, že elektromobily se mohou do deseti let masově rozšířit i bez vládní podpory, protože náklady na baterie klesnou na paritu s náklady na benzinové motory. Nicméně 91 procent dotazovaných uvádí, že vládní dotace podporuje.

Z průzkumu také vyplynulo, že 75 procent dotázaných vedoucích pracovníků očekává, že jejich firmy v příštích letech prodají aktivity, které nepovažují za své hlavní. Přehodnocují totiž, které obory podnikání budou životaschopné spolu s tím, jak bude stále více nových vozů elektrických.

"Bude zde velké množství fúzí a akvizic," uvedl vedoucí oddělení automobilového průmyslu v KPMG Gary Silberg.

Navzdory problémům v dodavatelském řetězci a narušení pandemií nemoci covid-19 v posledním roce je 53 procent dotazovaných přesvědčeno, že automobilový průmysl může v příštích pěti letech dosáhnout ziskového růstu. Nejoptimističtější jsou podle průzkumu vedoucí pracovníci v USA a Číně, nejvíce pesimističtí pak ve Francii, napsala agentura Reuters.

Související články

Témata
2. 12. 2021 12:41
Re: Zlatý voči
Ano, takto zněl i plán z r. 2009!

https://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/unternehmen/deutschland-als-weltmarktfuehrer-eine-million-elektroautos-bis-2020-1843427.html

Eine Million Elektroautos bis 2020
Nach den Plänen der Regierung sollen im Jahr 2020 eine Million batteriegetriebene und durch erneuerbare Energien gespeiste Autos in Deutschland fahren.
:-!

PS Z toho plánu je vidět, jak dobře a s předstihem Němci plánujou. :yes:
Samozřejmě že realita v podání komerčních firem by byla bez dieselgate odlišná.
Ale ruku na srdce: Jaký plán má ČR??
https://www.denik.cz/…lita-debata.html
Avatar - Barrichello
2. 12. 2021 10:18
Re: Zlatý voči
https://echo24.cz/…energii-porostou

:-) :-) :-) :-)
Avatar - Barrichello
2. 12. 2021 10:12
Re: Je jen otázka času
a ještě sou lidi, kterým už nikdo 5-10 let nepřidal, takže sou na tom čím dál hůř :-) Tak těm to vysvětli, že auto nezdražuje :-) :-) :-)
Avatar - Barrichello
2. 12. 2021 10:11
Re: Je jen otázka času
Ale zdražuje všechno kolem, zejména bydlení, nájmy a energie.

Ty včetně vodné a stočného stojí oproti roku 1990 30x až 1700x tolik :-) :-) :-)
Avatar - Barrichello
2. 12. 2021 10:10
Re: Zlatý voči
Moje vize je, že 35% energie bude z JE, 25% z plynu či paroplynu a zbytek bodou vodní elektrárny a OZE :-)

A dokud to nebude postaveno, pojedeme na ropu a uhlí samozřejmě, protože aby šlo něco odpojit, musí být postaveno. Odpojovat bez náhrady může jen neostalinistický utopista

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud