Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Poprvé za volantem nového VW Polo. Ptejte se, co vás zajímá

David Bureš David Bureš 4. 9. 2017 • 19:13
83
V okolí Hamburku testujeme novou generaci Volkswagenu Polo. Proti předchůdci se hodně změnila, vyrostla a je postavena na nové platformě.

video

Volkswagen Polo, jeden z nejprodávanějších automobilů v Evropě, přichází v nové generaci. Tu jsme si poprvé prohlédli v červnu, během premiéry v Berlíně, minulý měsíc poznali její české ceny a dnes s ní poprvé jezdíme. Honza Mička vyrazil do Hamburku, v jehož okolí nový malý hatchback poprvé vyzkouší přímo na silnici.

A vy máte jedinečnou možnost zeptat se na to, co vás o novém Polu zajímá. Napište vás dotaz do diskuze pod tímto článkem a Honza se na něj pokusí co nejlépe odpovědět. Vězte, že Honza bude zkoušet exemplář s přeplňovaným tříválcem 1.0 TSI (70 kW) pod kapotou.

Rozhodně je na co se ptát, protože Polo přijíždí s novými novinkami. Proti předchůdci vyrostlo, je postaveno na nové platformě a nabízí širší výbavu. Tak neváhejte a ptejte se!

Související články

Témata
Avatar - wakantanka
6. 9. 2017 12:34
Re: Malý Golf?
:-) :yes: :yes: :yes: no žijem potom dlhý čas v blude, teda že do Golfa šlo objednať aj 2,0 TSI >:D aj mimo vrcholných verzií.
6. 9. 2017 09:47
Re: Malý Golf?
Je tu ještě R. ;-) Ale jinak ano, Golf končí na 1,4/ 1,5. Na rozdíl od Leonu, Octavie a A3 nikdy neměl 1,8 T(F)SI. G5 měl verzi GT, kde by tenhle motor byl (a ani G5 neměl 1,8, místo ní měl jako jediný 1,4 TC), ale od G5 GT není. A3 pro změnu neměla 162-169 kW dvoulitr, po 1,8 (dnes už je to 2,0) byla až S3. Leon na tom byl podobně, po 1,8 byla až Cupra.

Jen pro ujasnění, mluvím jen o klasickém hatchbacku.
Avatar - woody-alien
6. 9. 2017 08:55
Re: pecka ako vzdy
Já bych to nadšení mírně krotil. Aspoň prozatím. Mám v dobré paměti potlesk pro VW, když Polo GTI upsizoval na 1.8 TSI a znovu nasadil i manuál. To byly dobré předpoklady pro zajímavé svezení. Možná Polu malinko křivdím, ale mé tehdejší výsledné dojmy byly dva. Za prvé že Polo prostě není Golf, nebo ještě spíš že P-GTI není GTI-P. >:D Bonus v podobě větší zábavy s menším autem se nedostavil. Takže zbyl jen pocit, že mi někdo podstrčil ne tak úplně povedenou zmenšeninu. A za druhé, že ani mezi sobě rovnými (subkompakty) bych si Polo GTI nevybral za svého favorita. A to proto, že v této třídě o univerzála nestojím. Klidně méně "dokonalé" ale vyhraněnější auto. U mě by se Polo GTI v té době zkrátka nedostalo ani na bednu.
Avatar - woody-alien
6. 9. 2017 08:39
Re: pecka ako vzdy
>:D >:D >:D :yes: Ta představa, jak je "moje" video z YT předmětem komentářů na ACZ je snad ještě horší než smrt. Ačkoliv epitaf od toppera by byl jistě procítěný.... ;-)
Avatar - wakantanka
5. 9. 2017 21:23
Re: Bude pristi rok na naplavce?
nehádam sa, konštatujem stav ktorý bol a častokrát stále je. To že u VW to je momentálne tak ako píšeš je plus pre zákazníka. No na druhej strane, majú čo žehliť, žeby preto? :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud