Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche 718 Boxster: Čtyři válce na českém trhu stojí 1,54 milionu Kč

David Bureš David Bureš 5. 2. 2016 • 04:18
12
55
Zobrazit náhledy (12)
Porsche 718 Boxster Porsche 718 Boxster Porsche 718 Boxster Porsche 718 Boxster Porsche 718 Boxster Porsche 718 Boxster Porsche 718 Boxster
Inovovaný Boxster se dočkal zcela nových čtyřválcových motorů. Základem je dvoulitrový boxer, silnější Boxster S je poháněn 2,5litrem.

Porsche Boxster se v inovovaném pojetí dočkal mnoha změn. Vedle úpravy tvarů se kompletně změnila nabídka motorů. Liší se i jméno, Boxster nově dostal přídomek 718. Na českém trhu bude tuto novinku možné pořídit za 1.536.000 korun.

Za tuto částku zákazník dostane přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec typu boxer o výkonu 220 kW a točivém momentu 380 N.m. Proti předchůdci sice novinka postrádá dva válce a přes 0,7 litru objemu, zároveň má ale o 25 kW vyšší výkon a o rovných 100 N.m vyšší točivý moment. Navíc je inovovaný Boxster dražší, dosud základní verze stála 1.436.000 Kč.

Silnější Boxster S pak přijde na 1.888.000 korun. V tomto případě je vůz poháněn přeplňovaným 2,5litrem typu boxer s 257 kW a 420 N.m. Specialitou tohoto plochého agregátu je turbodmychadlo s variabilní geometrií rozváděcích lopatek, což je technika užitá již v 911 Turbo. Obě jednotky jsou standardně spárovány se šestistupňovým manuálem, dvouspojková převodovka je za příplatek.

V rámci modernizace byl design Boxsteru významně upraven. Zachovány byly jen víko zavazadelníku, čelní sklo a plátěná střecha. Příď má podle Porsche mužnější tvary, její součástí jsou nově tvarované bi-xenonové světlomety s příplatkovými čtyřbodovými diodami pro denní svícení. Také zadní diodová světla jsou jiná.

Dokonce i palubní deska byla kompletně přepracována, součástí standardní výbavy je dotyková obrazovka s nejnovější generací multimediálního systému Porsche Communication Management.

Podvozek byl upraven pro ještě lepší schopnosti v zatáčkách. Elektromechanické řízení má o 10 % strmější převod, díky čemuž se Boxster chová ještě agilněji a ochotněji zatáčí. Za příplatek je možné pořídit adaptivní podvozek snížený o 10 mm, případně sportovní podvozek snížený o 20 mm

Prodej inovovaného Boxsteru bude zahájen 30. dubna. Název roadsteru je nově doplněn o přídomek 718 odkazující na stejnojmenný závodní speciál z přelomu padesátých a šedesátých let. Tímto číselným označením chce Porsche nově sjednotit své modely Boxster a Cayman, které využívají sdílenou techniku.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Individualita
Za chvíli nebudeš vědět,
| 6. 2. 2016
Přesně tak. Na chlup totéž mám v plánu na příští rok a můžou si klidně myslet jaké nejsme buzny :-!
Avatar - Individualita
Za chvíli nebudeš vědět,
| 6. 2. 2016
Samozřejmě je to o kusu, ale z principu musí být v průměru ta atmoška spolehlivější.
Avatar - Individualita
Za chvíli nebudeš vědět,
| 6. 2. 2016
Služební MB E500? Takovou práci chci >:-[]
Avatar - Individualita
Za chvíli nebudeš vědět,
| 6. 2. 2016
>:D >:D >:D
Za chvíli nebudeš vědět,
| 6. 2. 2016
Ty uz jsi s tim Porsche jel, ze vis tak jiste, ze ztratilo charakter?
Zkus se o tom trochu rozepsat, docela me zajima, jak si predstavuje charakterni Porsche clovek, pro ktereho je Mustang nejlepsi sportak na evropskem trhu >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku