Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche Cayenne nemá absolutní přednost (video)

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 24. 5. 2012 • 16:45
28
Pocit nadřazenosti majitele SUV nebo jen nepozornost stojí za nehodou, jejímž viníkem je řidič Porsche Cayenne.

Na první pohled naprosto nudná situace v běžném provozu, se během několika vteřin stala místem srážky trojice vozů, kterou způsobilo neopatrné vjetí do křižovatky jednoho z nich.

Řidič Porsche Cayenne první generace narozdíl od dvojice stojících vozů na nic nečekal a vjel z vedlejší silnice na hlavní, přestože z jeho pravé strany se přibližoval Ford Focus. Jeho řidič se sice snažil výrazně většímu SUV vyhnout, ale to se mu nepodařilo a došlo ke střetu. Následně neovladatelný Ford vrazil do vozu s kamerou.

Při sledování nehody natočené palubní kamerou zamrazí i otrlejší nátury, přestože je vidět pouze náraz, mačkání plechů a tříštící se sklo. Stejně jako většina nehod je i tato naprosto zbytečná a je jen otázkou zda za ní stojí pouze nepozornost či špatný odhad viníka nebo jeho arogance vůči okolí.

Témata
25. 5. 2012 23:27
Re: Na velikosti nezáleží ...
Buďme rádi, že to nebylo u nás, mohlo to dopadnout ještě hůř. Tady mají řidiči Cayenne ve zvyku po nárazu počkat až řidička vystoupí z auta a potom ji ještě přejet :-) O řízení pod vlivem ani nemluvím. Policie stejně nekontroluje auta s kmotrovskými RZ, takže to není riziko.
Stejně je zajímavé, jak se ten svět mění. Za komunistů si policie všímala jen viditelně bohatých řidičů v nezvykle drahých autech a těm neodpustila nic. Průměrné řidiče nikdo kvůli maličkostem nešikanoval. Dnes je to přesně naopak - gauneři v drahých autech můžou všechno, jsou zcela nepostižitelní a méně majetní jsou buzerováni za každou maličkost.
25. 5. 2012 19:05
Re: Míra zavinění
Jasne, vyrazne prekroceni rychlosti je na zavadu a pak to neni tak jednoznacne - zde to ale neplati, Focus nejel buhvijak rychle a nikdo nevi, jestli tam neni treba povolenych 70.
"neumoznil dat mu prednost" - to je co? On me pri odboceni nesmi ohrozit a ani omezit, tzn jediny pripad, kdy me nemohl videt je pri extremne vysoke rychlosti, jinak prijizdejici auto po hlavni vidim a je jen moje chyba nebo prasarna, pokud mu tam vletim
Avatar - rohYpnol
25. 5. 2012 14:51
Re: Míra zavinění
A proč? že se tupě nespoléhám na to, že jedu po hlavní a raději zpomalím i na hlavní? Kdybych se tupě spoléhal na přednost v jízdě, tak už jsem dávno dojezdil 8-s
Avatar - rohYpnol
25. 5. 2012 14:49
Re: Míra zavinění
Dokážeš vůbec někdy použít obsah hlavy?
Nikde nezpochybňuji vinu řidiče Porsche. Jen hovořím o míře zavinění. A pokud jel řidič Focusu rychle, tak se podílí na zavinění.
Navíc je to dáno způsobem chování provozu. Podívej se, jakou rychlostí projíždějí ostatní křižovatkou, i když jedou po hlavní. Řidič Focusu jede nepoměrně rychleji, prostě se spoléhá na hlavní. To je to, o čem hovořím.
Avatar - rohYpnol
25. 5. 2012 14:44
Re: Míra zavinění
přesně tak :yes: