Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche No.1: Severní Americe se představí v Pebble Beach

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 7. 8. 2008 • 17:00
3
2
Klenot automobilky Porsche, legendární vůz 356-001, se chystá na svůj první oficiální severoamerický debut.

Legendární „Porsche No.1“ se 14. srpna přestaví návštěvníkům přehlídky automobilové krásy v Pebble Beach. Stane se tak na oslavu šedesáti let od vyrobení prvního „opravdového“ Porsche, modelu 356.

Prvním vyrobeným a homologovaným vozem firmy Porsche byl totiž roadster 356 výrobního čísla 001. Ten je nazýván jako Porsche No.1 a v Kalifornii se na něj již těší tisíce zvědavých očí. Používal vzduchem chlazený čtyřválec VW s protilehlými válci (boxer) o objemu 1131 kubických centimetrů a výkonu 29 kW, umístěný vzadu. Na trubkovém rámu byla namontována ručně vyrobená hliníková karoserie. Karoserii navrhl Rakušan Irwin Komenda, který předtím pracoval u firem Volkswagen, Cisitalia a Auto Union. Označení 356 pocházelo od pořadového čísla projektu v organizačním schématu firmy.

Na Pebble Beach Concours d'Elegance jakož i v Severní Americe se tento vůz představí vůbec poprvé. Před deseti lety bylo vystavení tohoto vozu na Monterrey Historics zmařeno díky nehodě, která vůz postihla při přepravě z Detroitu. Padesátileté jubileum tak s sebou neslo lehce hořkou příchuť, lidé od Porsche ale slíbili, že se vůz do Severní Ameriky určitě co nejdříve vrátí. A tak se také stane.

Témata
Avatar - Pekelná Micinka
7. 8. 2008 13:38
356 dní
Krása. Jen ten štítek to kazí. Ten sériový je přeci jen pohlednější a také víc charakteristický. Ale jinak, Porsche je jen jedno - 356.
7. 8. 2008 12:57
ciste linie
...pekne auto

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku