Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche Panamera Turbo S 2014: Facelift i pro nejsilnější model

Jan Mička Jan Mička 31. 10. 2013 • 07:18
6
31
Zobrazit náhledy (6)
porsche vyroba luxusni sportovni
Omlazení Porsche Panamera pro modelový rok 2014 došlo ke zdárnému konci. Ani u nejsilnější verze Turbo S však nečekejte výraznější změny.

Stejně jako drtivá většina prémiových výrobců se ani Porsche v rámci faceliftů nepouští do žádných výraznějších změn. Design se mění pomalu, evolučně, čehož je zářným příkladem model Panamera pro modelový rok 2014. První snímky omlazeného vozu jsme viděli již v průběhu roku, na nejsilnější verzi Turbo S však došlo až nyní.

Nejvýraznější změny proběhly v přední části. Nárazník dostal větší otvory pro nasávání vzduchu, LED světla pro denní svícení splývají s vodorovnými lamelami. Zadní svítilny jsou nyní ostřejší, více se toho však událo pod nimi. Nový nárazník výrazněji ční do prostoru, registrační značka je umístěna o notný kus níž. Přestože je Panamera již v základu pořádný kus auta, může být ještě delší. V nabídce se totiž objeví také verze Executive, která se vyznačuje rozvorem náprav delším o 150 milimetrů.

Facelift nejsilnější Panamery přináší také změny pod kapotou. Vidlicový osmiválec o objemu 4,8 litru doznal díky revidovanému systému přeplňování a zvýšení tlaku vstřikování zvýšení výkonu na 419 kW (570 koní), točivý moment má 750 N.m. Při využití overboostu je krátkodobě k dispozici o 50 N.m. více. V těchto sférách se už vytrácí nevýhoda hmotnosti přes dvě tuny. Porsche Panamera Turbo S zrychlí z 0-100 km/h za 3,8 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 310 km/h. Zároveň se o 11% snížila spotřeba paliva, což znamená, že by měl vůz průměrně jezdit za 10,2 l/100 km. Vysoké výkony požadují adekvátní brzdovou soustavu. Keramické brzdy PCCB jsou pro nejsilnější verzi standardem.

Omlazené Porsche Panamera Turbo S a Turbo S Executive si odbudou světovou premiéru na blížícím se tokijském autosalonu. V Německu byla základní cena stanovena na 180.027 euro, verze S Executive je o 17.000 euro dražší. Vůz je možno objednávat už nyní, u dealerů se objeví na konci ledna.

Témata
1. 11. 2013 10:55
Re: Srovnání trochu mimo..
O něco lepší by bylo asi CLS. Ale pokud to myslíš s vybavením Panamery vážně, musel bys sáhnout po S. E, ani CLS takovou výbavu v nabídce nemají. Nakonec k S/ A8/ 7er oficiálně patří.

Po pravdě, Turbo mě moc neoslovilo. Ale GTS ano. A základní šestiválce jsou překvapivě příjemní společníci. Teď ještě ochutnat nový přeplňovaný šestiválec. Nebo vlastně šestiválce.
Avatar - Deathstar
1. 11. 2013 09:44
Re: Srovnání trochu mimo..
Však jsem psal bylo to jen takový absurdní srovnání:)
1. 11. 2013 07:53
Re: Srovnání trochu mimo..
A tak dokola. Proc si kupovat zakladni jednickovy bavo se slabym motorem, kdyz muzu mit nabusenyho Megana se 162 kw. Kombika. A proc vlastne Megana, kdyz muzu mit lehce jetou 530. A proc lehce jetou 530, kdyz za ty prachy sezenu jeste o neco ojetejsi Maserati. Neblazni:)
31. 10. 2013 20:55
Re: Výbava
Na okruhy (obecně závody) mají GT3 (RS) a GT2 (RS). A tam to samozřejmě nabízí (Clubsportpaket, kde máš mimo jiné rám a 6 bodové pásy pro řidiče, je volba bez příplatku - stačí mít skořepiny; za příplatek asi 400 € máš 6 bodové pásy i pro spolujezdce). Ne Turbo. Skořepiny si můžeš koupit i do Carrery, nebo Caymana. Ale do závodu s tím jít povětšinou nemůžeš. Ještě jsem auto (samozřejmě nemyslím GT2/3) s nimi myslím ani neviděl. Stejně jako si můžeš koupit skořepiny od BMW Performance pro 1er. Nebo jsi mohl pro minulou generaci. Cenu jsem už zapomněl, bylo to mezi 60 a 100 tisíci za kus (tedy 120-200 tisíc za přední pár). Že můžeš, ještě neznamená, že to lidé budou dělat. V praxi jsem to viděl jen na těch pár kusech, na kterých to BMW předvádělo.

Ty v předchozí generaci vyvinuli myslím pro Carreru GT. A když už je měli, tak je nabízeli. Tohle sdílení není u Porsche nic nového. Nové předpisy je poslaly do propadliště dějin (a nějakou dobu v nabídce chyběly). Tak vyvinuli nové (že by i pro 918?). Proto jsem napsal, že je to chuťovka. Možná se ale nějaký masochista najde. :-)
Avatar - Deathstar
31. 10. 2013 19:57
Re: Výbava
V Turbu S nemůžeš mít vícebodové pásy?Tak proč pak nabízejí skořepiny?Ty jsou bez vícebodů taková nepohodlná okrasa..Já myslel,že jde do Turba i vícebody,teď nevím.. To je přesně ten dobrej marketing který Porsche umí no