Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche se připravuje na Taycany v provozu. V Evropě rozšiřuje nabídku rychlonabíječek

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 13. 2. 2019 • 08:19
5
13
Stuttgartská automobilka rozšiřuje nabídku Porsche Charging Service do dalších evropských zemí. Nově tak po světě najdeme více než 49 tisíc dobíjecích míst.

Služba Porsche Charging Service vznikla v květnu 2018 a letos se postupně rozšiřuje do pěti dalších evropských zemí. Z počátku se platforma objevila v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Dánsku, Nizozemsku, Belgii a Finsku. Nově budou dobíjecí stojany Porsche stát také v Norsku, Francii a Španělsku, přičemž Velká Británie a Itálie se přidají co nevidět.

Celkem jde tedy o dvanáct zemí, ve kterých najdeme více než 49.000 dobíjecích míst. Ke stojanům se dostanete prostřednictvím karty Porsche ID, případně pomocí oficiální aplikace chytrém telefonu. Kupříkladu v Německu si automobilka za službu účtuje symbolických 2,5 euro (asi 65 Kč) měsíčně, ale je tu i možnost dalších poplatků v závislosti na poskytovateli elektrické energie.

Služba společně s rozšířením dostává i několik nových funkcí. Majitelé elektromobilů je teď mohou hodnotit a informovat třeba o tom, jak se liší udávaná a reálná doba nabíjení. Pro maximální efektivnost vidíte v aplikaci i časy, kdy jsou nabíječky nejvytíženější. A pokud zrovna nebydlíte v okolí nabíječky, určitě potěší možnost navigace k nejbližšímu stojanu přímo v aplikaci.

„Pro používání Porsche Charging Service není nutná registrace u různých poskytovatelů. Fakturaci provádíme prostřednictvím centrálně uložených platebních údajů. Platí to pro všechny země, ve kterých je služba aktuálně k dispozici,“ uvádí stuttgartská značka v oficiální tiskové zprávě.

U dobíjecích stanic tak aktuálně najdete jen a pouze plug-in hybridy, je ale jasné, že Porsche se tímto krokem připravuje na příjezd svého prvního elektromobilu Taycan, přičemž u jednoho auta s tímto typem pohonu určitě nezůstane.

Související články

Témata
Avatar - ZZ
14. 2. 2019 12:52
Re: Slepci
Jasně, to je nějaká budoucnost. Aktuálně pohnutce k nákupu nerozumím. Omezovat se kvůli tankování auta je nějak něco, co jde přesně proti smyslu toho, že je to stroj, který ti má sloužit
14. 2. 2019 12:13
Re: Slepci
Zmenil by se tvuj pohled na vec, kdybys nabil 100km dojezd za 3 minuty a z 10 na 80% za 15 minut?
[odkaz]

Protoze tohle by mohlo vec zmenit. Doba EV je prave v uplnych plenkach, a to doslova ... a Porsche uz testuje takovejhle supercharger.

Co me se tyka, tohle uz zacina byt zajimave. Kdyby to bylo za 10-15 let standard a nabijecky by byly dostupne jak benzinky, coz predpokladam ze budou ... dovedl bych si potom takove EV predstavit v garazi... =D
Avatar - ZZ
14. 2. 2019 11:23
Re: Slepci
To si piš, že rozhodneme my dva. A nejen my. My zákazníci ;-) To víš, že podíl získají, ale těch nevýhod je tolik, že to prostě slepá ulička je. Já neříkám, že elektro-auta obecně, ale ty na nabíjecí baterku. Dnes dává smysl hybrid, protože reálně spoří, ale přitom tě absolutně nijak neomezuje ve fungování. Plánovat zastávky na cestě podle dobíjecích stanic mužou dnes fakt jen zbohatlý ajťáci ze startupů, a jiní Tesla fanatici, kteří si přeci rádi uprostřed D1 zastaví na dvouhodinový oběd, než se jim to dobije. Další zákazníci jsou korporátní, kteří musí nějak ospravedlnit, že koupí e-Polo za mega, s dojezdem 150 km :-) V budoucnu to pak bude vodík, nebo podobná alternativa, která nahradí přítomnost bateriového skladu jako zásobárny el. energie. Nabíjecí baterky ze sítě jsou ale prostě blbě ;-)
14. 2. 2019 10:15
Re: Slepci
O tom, zda je to slepá ulička, rozhodne historie, nikoliv my dva. Za 10-15 let uvidíme, můj odhad je, že elektroauta nějaký podíl na trhu získají.
Avatar - ZZ
14. 2. 2019 10:06
Re: Slepci
O tom nikdo nespekuluje. Porsche bude mít dokonalý produkt, jako vždy. Celé je to, rozuměj nabíjecí baterkou poháněný elektromobil, slepá ulička. O tom byl první příspěvek.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud