Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche zdvojnásobí výrobu elektromobilu Taycan!

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 25. 1. 2019
6
20
Zobrazit náhledy (6)
Porsche Taycan
Porsche s ohledem na zájem zákazníků o elektromobil Taycan již dříve potvrdilo, že navýší jeho výrobu. Nyní jsou k dispozici konkrétní čísla. Premiéra tohoto modelu a samotné zahájení výroby jsou přitom ještě před námi.

Porsche Taycan, vycházející z konceptu Mission E, má zamířit do výroby i na trh během letošního roku. V prosinci loňského roku se objevily první informace o možném navýšení plánované výroby a nyní jsou k dispozici nové, které uvádějí, o kolik se má produkce navyšovat.

Podle nových informací, které získalo CNBC, se automobilka Porsche rozhodla, že zvýší výrobu elektromobilu Taycan z původně plánovaných 20.000 vozů za rok na rovný dvojnásobek v podobě 40.000 vozů za rok. Podle dostupných informací se automobilka na tento krok připravila s předstihem a pro její výrobní podniky nemá tento krok představovat žádný problém.

Za zdvojnásobením plánované výroby modelu Taycan stojí mimo jiné prodejní výsledky, jichž dosahují elektromobily značky Tesla. Za celý rok 2018 totiž značka Tesla prodala 245.240 vozů, zastupujících její aktuálně nabízenou trojici modelových řad.

Porsche pak k navýšení výroby přistupuje samozřejmě i díky velkému zájmu ze strany zákazníků. Již v prosinci loňského roku bylo zmíněno, že v Norsku složilo zálohu ve výši 2500 eur (zhruba 65.000 korun) na elektromobil Taycan bezmála 3000 norských zákazníků. V této severské zemi se přitom dosud ročně prodalo jen asi 600 aut značky Porsche.

Porsche Taycan, k jehož pohonu slouží dva synchronní elektromotory s permanentním magnetem, disponuje podle materiálů značky Porsche celkovým nejvyšším výkonem více než 440 kW (600 k). Sportovní elektromobil má díky tomu akcelerovat z 0 na 100 km/h za výrazně méně než 3,5 sekundy a z 0 na 200 km/h za necelých dvanáct sekund.

Podle Porsche je však ještě pozoruhodnější v kategorii elektromobilů dosud nevídaný trvalý výkon. Bez ztráty výkonu má být totiž možné absolvovat několik akcelerací v řadě. Maximální dojezd přesahuje 500 kilometrů podle metodiky EU.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

VW PORŠE TAYCAN JE ŠUNKA PRO DEMENTY
Arese
| 27. 1. 2019
Vůl jsi ty, napsal jsem "ekopozéři", ne pozéři! :-)
Avatar - Beefcake
VW PORŠE TAYCAN JE ŠUNKA PRO DEMENTY
Beefcake
| 26. 1. 2019
Touche !
Avatar - Blue Sun
VW PORŠE TAYCAN JE ŠUNKA PRO DEMENTY
Blue Sun
| 26. 1. 2019
To jsi špatně, ubožáčku.
Avatar - Blue Sun
VW PORŠE TAYCAN JE ŠUNKA PRO DEMENTY
Blue Sun
| 26. 1. 2019
Zato kupci Cayennů a Panamer nebyli pozéři ani trošku, jasně... Panejo, ty jsi vůl.
Avatar - praděda7
VW PORŠE TAYCAN JE ŠUNKA PRO DEMENTY
praděda7
| 26. 1. 2019
No, jako "co kdyby" to pro Porsche dává smysl.... ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku