Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche zvažovalo Cayenne Cabrio. Podívejte se na unikátní prototyp

Jan Zajíc Jan Zajíc 5. 8. 2022 • 23:04
34
Zobrazit náhledy (34)
Porsche Cayenne Convertible Porsche Cayenne Convertible Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne

Porsche Cayenne letos slaví 20. narozeniny a německá automobilka při té příležitosti připomíná jednu zajímavost z historie tohoto modelu.

Porsche totiž v době uvedení svého prvního SUV na trh zvažovalo další karosářské verze. Kromě kupé a o 20 centimetrů prodloužené varianty se třemi řadami sedadel byl ve hře kabriolet. A právě ten výrobce nyní představuje.

Vznikl dokonce prototyp - byť nepojízdný. Dnes patří do sbírek Porsche Museum.

Kabriolet přitom představuje 4,8 metru dlouhé auto s jedním párem dveří, které ale připomíná spíš velkou targu. A všimněte si také zadních partií. V roce 2002 stále nebylo jasné, jak by měla záď vypadat, vůz proto nabízí dvě řešení na jednom modelu. Rozdílné je hlavně umístění světel: levá polovina má svítilny výrazně níže než pravá.

Porsche uvádí, že prototyp dostal zkrácené A-sloupky, menší čelní okno, dveře oproti standardnímu modelu Cayenne prodloužené o 20 centimetrů a vyztuženou karoserii.

Video se připravuje ...

Počítalo se s plátěnou střechou a takovým mechanismem, který by ji dokázal rychle složit. Inženýři přišli s řešením, které připomíná způsob manipulace se střechou u pozdějšího Porsche 911 Targa generace 991.

Mechanismus u prototypu otevřeného Cayennu však vznikl pouze v počítači, zkonstruován v reálné podobě nakonec nebyl. Střecha se proto u prototypu musí nasazovat a sundavat manuálně.

Doporučujeme

Témata