Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche zvažovalo Cayenne Cabrio. Podívejte se na unikátní prototyp

Jan Zajíc
Diskuze (0)

Porsche Cayenne letos slaví 20. narozeniny a německá automobilka při té příležitosti připomíná jednu zajímavost z historie tohoto modelu.

Porsche totiž v době uvedení svého prvního SUV na trh zvažovalo další karosářské verze. Kromě kupé a o 20 centimetrů prodloužené varianty se třemi řadami sedadel byl ve hře kabriolet. A právě ten výrobce nyní představuje.

Vznikl dokonce prototyp - byť nepojízdný. Dnes patří do sbírek Porsche Museum.

Kabriolet přitom představuje 4,8 metru dlouhé auto s jedním párem dveří, které ale připomíná spíš velkou targu. A všimněte si také zadních partií. V roce 2002 stále nebylo jasné, jak by měla záď vypadat, vůz proto nabízí dvě řešení na jednom modelu. Rozdílné je hlavně umístění světel: levá polovina má svítilny výrazně níže než pravá.

Porsche uvádí, že prototyp dostal zkrácené A-sloupky, menší čelní okno, dveře oproti standardnímu modelu Cayenne prodloužené o 20 centimetrů a vyztuženou karoserii.

Video se připravuje ...

Počítalo se s plátěnou střechou a takovým mechanismem, který by ji dokázal rychle složit. Inženýři přišli s řešením, které připomíná způsob manipulace se střechou u pozdějšího Porsche 911 Targa generace 991.

Mechanismus u prototypu otevřeného Cayennu však vznikl pouze v počítači, zkonstruován v reálné podobě nakonec nebyl. Střecha se proto u prototypu musí nasazovat a sundavat manuálně.

Jan Zajíc
Diskuze (0)

Doporučujeme