Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Potřebujete sladit Rolls-Royce Cullinan se svojí jachtou? Carlex Design pro vás má řešení

Filip Melich Filip Melich 13. 8. 2022 • 07:24
11
Zobrazit náhledy (11)
Carlex Design Rolls-Royce Cullinan Yachting Edition Carlex Design Rolls-Royce Cullinan Yachting Edition Carlex Design Rolls-Royce Cullinan Yachting Edition Carlex Design Rolls-Royce Cullinan Yachting Edition Carlex Design Rolls-Royce Cullinan Yachting Edition Carlex Design Rolls-Royce Cullinan Yachting Edition

Pro movité majitele či pouhé nadšence do jachtingu má polský úpravce Carlex Design řešení, jak tuto zálibu promítnout do vzhledu jejich vozu. Představil Rolls-Royce Cullinan Yachting Edition.

Polský úpravce Carlex Design má řešení pro všechny nebohé milionáře a miliardáře, kteří dosud museli žít s vědomím, že jejich opulentní SUV neladí s jejich ještě opulentnější jachtou. Novinkou v nabídce společnosti je Rolls-Royce Cullinan Yachting Edition.

Takzvaná Yachting Edition se v nabídce Carlex Designu neobjevuje poprvé a stejně tak to není ani první počin společnosti na základě britského Rolls-Roycu Cullinan. Přesto je výsledek opět unikátní. Zvnějšku Yachting Edition znamená stříbrný lak spodní části karoserie s broušeným vzhledem, zatímco horní část, jako například čelní maska, kapota, střešní sloupky a střecha samotná, je lakována černou barvou. Chybět samozřejmě nemohou ani nová 22palcová kola.

Jachtařské téma je ještě výraznější uvnitř auta, kde čalounění jednotlivých částí kombinuje bílou barvu s oranžovou. Přítomen je také dostatek dřeva, broušených povrchů a stříbrných detailů. Zatímco zadní sedadla byla podle Carlex Designu pouze přečalouněna perforovanou kůží, v případě těch předních se měnil i jejich tvar. Nešetřilo se ani Alcantarou, kterou je potažen strop vozu, sloupky, loketní opěrky, části palubní desky a další místa interiéru.

Protože se společnost Carlex Design – jak již z názvu vyplývá – zabývá především úpravou vzhledu aut, technika se dle všeho neměnila. Strádat však nebudete, neboť 6,75litrový dvojitě přeplňovaný V12 ve své sériové podobě produkuje 420 kW (571 k) a 850 Nm. O přenos k trvale poháněným všem čtyřem kolům se stará osmistupňová automatická převodovka od ZF.

Společnost Carlex Design cenu rozsáhlé úpravy neuvádí. Nemůžeme vám proto říct, na kolik by vás proměna Rolls-Roycu Cullinan do Yachting Edition stála. Ale jak už to u takových věcí bývá, když se člověk musí ptát, zřejmě na to nemá…

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata