Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Potvrzeno, první čistě elektrické Bentley se začne vyrábět v roce 2025

Ondřej Mára
Diskuze (4)

Výroba začne v polovině tohoto desetiletí, na jeho konci už by pak značka měla být čistě elektrická.

Nabídka automobilka Bentley prochází v poslední době elektrifikací, první čistě elektrický model značky však zatím zůstával v nedohlednu, jakkoliv automobilka již v minulosti uvedla, že do roku 2030 chce být čistě elektrickou a uhlíkově neutrální.

Často se tak objevovaly různé spekulace, které ale nikdy neměly zrovna reálné základy. Automobilka však nyní vnesla do situace světlo, neboť oficiálně oznámila, že její první bezemisní model dorazí na výrobní linky v průběhu roku 2025.

Dá se tedy předpokládat, že odhalení proběhne o něco dřív, automobilka však zatím všechny detaily drží pod pokličkou. Zatím tak ani nevíme, jakou karosářskou podobu vůz dostane. Velmi často se však spekuluje o SUV, které by mohlo být postaveno na elektrické platformě projektu VW Artemis, na které nyní pracují inženýři Audi.

Tradiční britská automobilka ale prozradila, že v příštích deseti letech chce do svých operací na britských ostrovech investovat částku zhruba 2,5 miliardy liber. Velká část této sumy by přitom měla směřovat právě do elektrifikace.

Video se připravuje ...

První elektromobil značky by se pak měl vyrábět ve Velké Británii, konkrétně ve stejném závodu, kde se již nyní vyrábí vozy značky a kde pracuje okolo 4.000 lidí. Všechny tyto plány a investice přitom automobilka shrnula do své nové strategie „Beyond100“.

Beyond100 je nejsmělejší plán ve slavné historii Bentley i v luxusním segmentu,“ uvedl Adrian Hallmark, CEO značky. „Je to ambiciózní a věrohodný plán cesty k uhlíkové neutralitě našeho celkového obchodního systému, včetně přechodu ke 100% bateriovým elektrickým vozům během pouhých 8 let.

Ondřej Mára
Diskuze (4)

Doporučujeme

Avatar - Barrichello
28. 1. 2022 14:10
Re: Neexistuje na světě
přesně, v celé arábii , jponsku a británii a dlaších bohatých zemích stojí zástupy lidí co čekja na elektrický Rolls a Bentley, to by si asi koupili dávno Teslu, kdyby jim šlo o klima že :-) :-) :-)

A nejezdili rollsem a bentley
Avatar - Barrichello
28. 1. 2022 14:08
Re: To je úžasný pokrok,
Potíž je v tom, že dostupné akumulační technologie jsou neefektivní. I nejvýkonnější baterie nebo přečerpávačky v našem regionu dokážou dodávat do sítě nejvýš několik málo hodin. A při přeměně elektřiny na vodík a zpět na elektřinu se zhruba polovina energie ztratí. Nadvýroba solárů a větrníků by tak musela být obrovská.

„V určité fázi ale obnovitelné zdroje narazí na své limity – obrovské přebytky v době příznivého počasí, limity v pozemcích, materiálu, přenosových sítích a tak dále,“ říká Hrdlička. I Německo se svými offshorovými větrnými farmami počítá s tím, že ve velkém bude dovážet jak obnovitelnou elektřinu, tak vodík.

:-) :-) :-) :-) :-)

Odkud to budou dovážet, když to nevyrábí v zimě nikde?

A akumulace do vodíku, kde se polovina vyrobené energie ztratí je terno, to musel vymyslet totální imbecil nebo utopistický neostalinistický BOLSEVIK!!!!
Avatar - MS-sport
27. 1. 2022 20:16
Neexistuje na světě
člověk kromě totálního debila, kterej by si koupil Bentley bez motoru, tedy s elektrickým šicím strojem.
27. 1. 2022 16:45
To je úžasný pokrok,
který v roce 25 nemine ani Bentley.