Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Pozor na falešné bezpečnostní pásy! Mohou vám zlomit vaz

Jan Mička Jan Mička 21. 12. 2016 • 19:42
Na internetu lze pořídit všemožné padělky, bohužel se však kopírují také bezpečnostní systémy. Pásy bychom od pofiderních prodejců rozhodně nekupovali!

Když má nějaký produkt úspěch, dříve či později se najdou firmy, které jej okopírují. Cena bývá nižší, nemůžete pak ale očekávat odpovídající kvalitu. Stejné je to i se závodními bezpečnostními pásy. Nejeden motoristický nadšenec, který si do svého auta instaloval závodní skořepinovou sedačku, zatoužil po závodních pásech třeba od společností Sabelt, Takata nebo Sparco, kde ale na takové příslušenství vzít, když může stát klidně i dvacet tisíc korun?

Je to smutné, ale spousta z výše uvedených motoristických nadšenců se kolikrát uchyluje ke koupi padělků. Je to stejné jako s nepravými kabelkami luxusních značek, řeknou si, jenže ty je nemohou připravit o život. Úřadům z Walesu se podařilo takové pásy „vyhmátnout“ a otestovat je při nárazovém testu. Výsledek? Vytržené spodní chytky, katapultování figuríny vpřed a její následné zachycení za centrální zámek. Krkem! Asi si sami dokážete domyslet, že tohle by ve skutečnosti neměl nikdo šanci přežít.

Témata