Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Praha si udělá dopravní průzkum, vyfotí a natočí značky všech aut

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 27. 11. 2013 • 13:40
13
Praha si nechá zpracovat průzkum pohybu automobilů po Praze, zaznamenávány budou všechny registrační značky.

Praha si nechá zpracovat průzkum pohybu automobilů po Praze. V jeho rámci bude najatá firma na deseti místech v Praze kromě počtu aut také fotit a natáčet registrační značky automobilů. Vyplývá to ze seznamu veřejných zakázek magistrátu.

Předmětem zakázky je dopravní průzkum, analýza emisí a stanovení podílu jednotlivých typů vozů na produkci emisí v pražských ulicích. Najatá firma tak zjistí nejen tovární značky projíždějících vozidel, ale rovněž do tabulek zaznamená jejich stáří nebo typ používaných pohonných hmot.

V rámci průzkumu bude provedeno jednodenní pozorování na deseti vybraných komunikacích, a to od 8:00 do 18:00. Data budou sbírána například na Jižní spojce, Evropské, Strakonické nebo na Vinohradské, Žitné či Slánské.

Zájemci mohou své nabídky magistrátu doručit do čtvrtka 28. listopadu. Cena průzkumu vzejde z výběrového řízení, z dokumentu není jasné ani to, kdy by se měl průzkum uskutečnit.

28. 11. 2013 10:35
Re: Nejak se ty penize z magistratu ven dostat musi :)
Musíš doložit právní zájem (nebo souhlas majitele). Je tedy možné, že dostanou přístup.
28. 11. 2013 10:08
Re: Ochrana osobních údajů
Avatar - Midlosek
28. 11. 2013 09:44
Nejak se ty penize z magistratu ven dostat musi :)
To jako ze budou kazdou SPZ lustrovat v registru, co je to za typ, stari, nafta nebo benzin a tak? To muze k informacim do registru kdokoliv?
Avatar - WinDiesel
28. 11. 2013 09:42
Re: Emise?
V Polsku dali k soudu žalobu proti vybírání mýtného na nehotové dálnici a vyhráli to. U nás by se to také myslím mohlo podařit v úsecích, kde probíhá dlouhodobá rekonstrukce a dále v úsecích, kde kvalita D1 a D2 neodpovídají výběru drahého mýtného.
Alespoň by byly rekonstrukční práce urychleny.
Avatar - WinDiesel
28. 11. 2013 09:40
Re: Ochrana osobních údajů
Jasné špiclování, bude to použito proti majitelům nepražských značek a budou z toho vyvozeny falešné závěry o tom kdo a jak často do Prahy jezdí ............