Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Pražský tunel Blanka: Po zprovoznění přibudou semafory a zákazy vjezdu

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 13. 2. 2015 • 07:59
32
14
Zobrazit náhledy (32)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Po zprovoznění pražského tunelu Blanka přibudou v centru města semafory a zákazy vjezdu pro nákladní automobily.

Nové semafory se objeví v Legerově a Sokolské ulici, zákazy vjezdu pak například v ulici V Holešovičkách. Vyplývá to z materiálu, který musí projednat magistrátní výbor pro dopravu. Tunel Blanka by měl být zprovozněný v dubnu letošního roku a Prahu vyjde jeho stavba na zhruba 37 miliard korun.

V minulosti již vznikl dokument, který navrhoval řadu změn včetně zneprůjezdnění Smetanova nábřeží a Malé Strany nebo vzniku vyhrazeného pruhu pro MHD a cyklisty na magistrále. K tomu by podle nového dokumentu ale dojít nemělo. Nové semafory mají přispět k větší plynulosti dopravy.

Z materiálu určeného členům výboru vyplývá, že semafory budou na magistrále v ulici Legerova i Sokolská na křižovatkách s Wenzigovou ulicí v Praze 2. Vzniknout by měly ještě letos. "Tyto signalizace jsou přínosné z dopravního hlediska pro celou přilehlou oblast, navíc umožní zlepšení příčných vazeb pro bezmotorovou dopravu," píše se v materiálu, který pro město vypracovala Technická zpráva komunikací (TSK). Další místa, kde by nově byly semafory, v materiálu uvedena nejsou.

Nové zákazy vjezdu pro nákladní auta nad 12 tun jsou navrženy ve směru k centru města v ulici V Holešovičkách za křižovatkou se Zenklovou, dále na Svatovítské ve směru od Vítězného náměstí, na Karlovarské za křižovatkou se Slánskou a na Plzeňské za křížením s Jeremiášovou. V současné době jsou již tyto značky například v ulici K Barrandovu nebo na Rozvadovské spojce.

TSK v materiálu naopak odmítla původně zamýšlené zúžení Legerovy ulice nebo zřízení vyhrazeného pruhu pro autobusy MHD a cyklisty na severojižní magistrále mezi Kačerovem a Wilsonovou ulicí. Případné zúžení Legerovy má posoudit urbanistická studie, vyhrazený pruh na magistrále by zase zkomplikoval plynulost dopravy. Urbanistická studie má podle TSK vyřešit rovněž úpravy v Žitné, kde měl mimo jiné vzniknout cyklopruh.

V původním návrhu se psalo rovněž o uzavření Smetanova nábřeží a Malé Strany. "Úplné přerušení provozu nebylo doporučeno mimo jiné s ohledem na zachování dopravní obslužnosti území," odmítla v materiálu návrh TSK.

Tunel Blanka, který bez propojení se Strahovským tunelem vyjde na zhruba 37 miliard Kč, by se po opakovaných odkladech měl otevřít letos v dubnu. Stavba, kterou zadala politická garnitura pod vedením někdejšího primátora Pavla Béma, měla být zprovozněna již v roce 2011. V průběhu let se projekt prodražil minimálně o šest miliard korun. Rozhodčí soud už řešil spory Prahy se stavební firmou Metrostav.

Související články

Témata
13. 2. 2015 22:05
Re: Tunelářský ráj na zemi
Tunel se to jmenuje správně, ještě než začal sloužit k plánovanému účelu, už si to pojmenování zasloužil :-)
13. 2. 2015 15:10
Re: Úzké hrdlo
Ale proč ne?

Ulice v Holešovičkách se zasekává na křižovatce u Nádraží Holešovice, zatímco nájezd do Blanky je bez semaforu.

Pokud toto odvede dopravu do Dejvic, Smíchova a vůbec západní a jihozápadní část Prahy, tak to pomůže i průjezdu sever-jih (který se bude dát udělat i přes tunely a Jižní spojku), který teď všechen musel projíždět Argentinskou nebo případně přes Výstaviště na Milady Horákové.
Avatar - rohYpnol
13. 2. 2015 14:09
Tunelářský ráj na zemi
Marně by se někdo domníval, že to budou Alpské země... Je to ČR.

Tunel sám o sobě nemá prakticky žádný význam a dořešení napojení na stávající stav víc není než je.

Jsem rád, že problémy Prahy mi můžou být u paty :-!
Avatar - Hammunasakra
13. 2. 2015 13:56
Re: Omezení k naštvání
Nenapsal 2035 ale 2135 ;-)
Vzhledem k tomu že vnější okruh Prahy byl jako prioritní stavba schválenej před víc jak 50 lety to ale může bejt i reálnej termín dokončení obou okruhů >:-[]
13. 2. 2015 13:50
Re: Omezení k naštvání
Přílišný optimista :-| ;-\

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud