Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Pražští záchranáři převzali desítku sanitek. Jedna přišla na 3,2 milionu

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 23. 12. 2016 • 11:42
4
Pražská zdravotnická záchranná služba převzala desítku sanitních vozidel značky Mercedes-Benz a jeden velitelský vůz. Každá ze sanitek vyšla na 3,2 milionu korun. Na výběru vnitřního vybavení se podíleli sami záchranáři.

Vozový park záchranářů se tak rozšířil na 65 vozidel. ČTK to při slavnostním předání řekl ředitel záchranné služby Petr Kolouch. Novým autům na Hradčanském náměstí požehnal arcibiskup Dominik Duka.

"Obměna vozového parku by měla v obdobném režimu pokračovat každý rok a tím by se už v příštím roce podařilo snížit počet najetých kilometrů našich vozů do 300.000. Máme ještě vozy starší šesti let, rádi bychom tak snížili jejich věk pod šest let," doplnil ředitel.

Kromě sanitních vozidel a podle loňské ročenky dvanácti osobních lékařských aut, používají záchranáři také velkokapacitní kamion Golem, transportní vozidlo nebo sanitku XXL pro přepravu pacientů na vozíku, na lůžku s přístroji nebo s velkou nadváhou.

Právě Golem se příští rok podle Koloucha podrobí generální opravě. Záchranáři navíc plánují koupi druhého transportního vozidla pro náhlé závažné události. Jde o auto, které je schopné vjet do terénu a najednou se do něj vejde až dvacítka pacientů. "Chceme reagovat na vývoj bezpečnostní situace v Evropě," uvedl ředitel.

Pražští záchranáři loni ošetřili více než 115.000 pacientů. Ošetřených každoročně přibývá, tentokrát jich bylo meziročně o 4,6 procenta více. Ročně hospodaří zhruba se 400 miliony korun, z nichž 60 procent dostává jako příspěvek od hlavního města, zbytek jí proplácejí zdravotní pojišťovny.

Související články

Témata
Avatar - removed
23. 12. 2016 11:04
Tak hezký vánoce (nejen) pražské záchrance
Tak hezký vánoce (nejen) pražské záchrance. A přeji vám i víc peněz. Zasloužíte si je.
... a taky doufám, že vás nikdy nebudu potřebovat.
23. 12. 2016 10:54
To se čte líp
..než když buzeranti dostanou buzercar. Sanitky budou potřeba.
23. 12. 2016 09:38
Včera
Včera odpoledne jsem je potkal na Jižní spojce na lanovém mostě jak se sjíždějí 3 pruhy do 2. Jeden z nich, než by držel pravidlo zipu, radsi by naboural...
Ale nic no... Jak říká Vondry, aspoň, že něco dostala i záchranka.
23. 12. 2016 09:11
Konečně dobrá zpráva!
Už jsem se bál, že nové vozy dostává jen policie. Jsem rád, že stát konečně investuje i do daňového poplatníka a ne jen do toho, jak ho obrat :yes: :yes: :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku