Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Prezident Pavel o svém koníčku: Na motorce budu jezdit pořád!

ČTK
Diskuze (42)

Zvolený prezident Petr Pavel se i ve funkci hlavy státu chce věnovat svému koníčku, kterým je jízda na motocyklu. Připustil ale, že příležitostí bude mít asi méně. Řekl to na dnešním zahájení pražského veletrhu Motocykl, na který přijel na svém stroji.

Pavel dnes na své cestovní enduro BMW GS1250 sedl po několika měsících. Ze svého bydliště v Černoučku na Litoměřicku to měl zhruba 35 kilometrů. Vzhledem k venkovní teplotě blížící se nule musel po dojezdu chvíli počkat, až mu rozmrznou ruce a pusa a bude moci komunikovat.

Během doby, kdy i kvůli prezidentské kampani neměl na svůj koníček čas, Pavla už "svrběly ruce" a těšil se, až dnes motocykl vytáhne. Doma v garáži má ještě českou klasiku v podobě Jawy 350 a v poslední době jezdil také pro změnu na americké legendě Harley-Davidson XL 1200.

"Budu se těšit, že i v průběhu roku, i když jak bylo řečeno, těch příležitostí asi nebude tolik, ale já věřím, že si nějaké najdu, že se budeme potkávat na různých motorkářských akcích," uvedl. Zároveň vyzval milovníky jedné stopy, aby jezdili bezpečně.

Video se připravuje ...

Veletrh Motocykl se koná po pětileté pauze. Jeho 23. ročník je spojený s výstavou staveb a předělávek motocyklů Bohemian Custom Bikes. Celkem se v pěti halách na ploše 20.000 metrů čtverečních předvádí několik set strojů u 110 vystavovatelů. Nechybí Honda, Triumph, Harley-Davidson nebo obnovená česká značka Böhmerland.

Video se připravuje ...

Trh s motocykly loni v Česku i přes výpadky ve výrobě, které způsobily dopady covidu, vzrostl o 16 procent na rekordních více než 25.500 prodaných nových strojů. V lednu se prodej nových motocyklů zvýšil o 13 procent na 941 strojů.

ČTK
Diskuze (42)

Doporučujeme

5. 3. 2023 11:15
Re: Hlavně že není prezidentem
To je ten problém. Veríš, že si vybral to lepšie, ale či to v skutočnosti lepšie je, sa ešte len uvidí. A najväčší problém je, že môžeš vyberať len zo zlého a lepšieho. Dobré, za ktoré by si hlasoval všetkými desiatimi, v ponuke nebolo.
5. 3. 2023 11:09
Re: To je rozdil...
Úprimne Tebe aj všetkým Čechom prajem, aby si mal pravdu.
5. 3. 2023 11:08
Re: To je rozdil...
Tak to si vypozoroval dosť zle. Vyberáš si, len čo sa ti hodí.
Nikdy som nenapísal, že Rusko za vojnu nemôže. Písal som a myslím si, že Rusko nie je jediným vinníkom a strojcom konfilktu a vojny ako takej. Písal som tiež, že Rusko sa odhodlalo k útoku vplyvom tlaku záapadu na rozširovanie NATO smerom na východ až k ruským hraniciam. A že západ neustále priživuje vojnu dodávkami zbraní Ukrajine a podporuje tým vojnu - namiesto snahy o dialóg a ukončenie vojny preferuje porážku Ruska na ukrajinskom území, čo západ nebolí.Takže mi láskavo nevkladaj do úst svoje povrchné pozorovania. Nie som prorusky, ani prozápadne orientovaný - to len aby bolo jasno. Len sa na to snažím pozerať realistickými očami a vnímať fakty, nie iba dojmy.
A keď už sme v tom, čo je dobré a čo zlé, samozrejme, ožran ani zlodej alebo klamár nie je dobrý. Ale vychcaný prozápadne orientovaný globalista tiež nie, tam už nemusíš vždy rozoznať, kedy klame a kedy nie, a či skutočne myslí na tvoje dobro, keď sa tak tvári, alebo v skutočnosti slúži záujmom cudzej moci, nie záujmom svojej krajiny. Takže to, čo sa na prvý pohľad zdá byť menším zlom, ním v skutočnosti byť nemusí.
5. 3. 2023 10:55
Re: To je rozdil...
primitívny, alebo inteligentný terorista. Činnosť toho prvého viac vidíš. ˇˇCinnosť toho druhého viac cítiš, len nemusíš vedieť, že za tým stojí on. Čo je horšie? Ako sa k tomu postavíš, je Tvoje rozhodnutie, Tvoja voľba. ;-)
4. 3. 2023 08:13
Re: To je rozdil...
Prodávající je závislý na kupujícím a kupující na prodávajícím…