Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Příští sportovní verze Opelu Corsa bude… Elektrická

Tomáš Dusil Tomáš Dusil 18. 3. 2019 • 23:00
93
12
Zobrazit náhledy (93)
Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi Opel Corsa GSi
Stávající ostrá Corsa OPC je možná poslední v řadě poháněná spalovacím motorem. V příští generaci jej nahradí elektromotor. Zda ale zůstane označení OPC, není jisté.

Před nedávnem jsme psali o plánech Peugeotu, který hodlá v budoucnu nabízet sportovní verze svých modelů výhradně s elektrifikovanou hnací soustavou. U větších modelů se počítá s hybridem, u malých, jakým je třeba nová generace Peugeotu 208, se dle dostupných zpráv objeví čistě elektrická verze.

Jelikož Opel je dnes součástí portfolia PSA a nová generace Corsy bude s novou 208 sdílet většinu techniky, lze brát prohlášení Opelu o elektrické sportovní verzi v příští generaci vážně. Jak řekl nedávno Michael Lohscheller, šéf značek Opel/Vauxhall: „Jsme si téměř jistí, že elektrická novinka přinese příjemné překvapení v otázce emocí jako jeden z pilířů Opelu.

Opel si myslí, že elektrifikace není na překážku ani v případě sportovně laděného vozu. Do konce roku 2020 chce německá automobilky pod křídly skupiny PSA uvést na trh čtyři elektrifikované modely. A sice plug-in hybridní verzi Grandlandu-X, která dorazí už koncem tohoto roku, a dále elektrickou variantu připravované nové generace Corsy, která by se měla začít prodávat v příštím roce. Dalším krokem bude elektrické Vivaro pojmenované Vivaro-e a chybět nemá ani elektrická motorizace příští generace Mokky-X. Pokud zůstaneme u rychlé elektrické Corsy, tak o jejích parametrech zatím nepadlo jediné slovo.

Související články

Témata
19. 3. 2019 09:15
Opel na cestě do záhuby
Předělat malý mrštný, hravý a lehký hot-hatch na těžký, drahý a nudný elektropohon bez řazení, to může napadnout jen naprostého bezmozka! 8-s
18. 3. 2019 23:53
Budoucnost Opelu
Co Opel vlastně čeká? Zatím to vypadá, že PSA jen chce chrlit jeden přebrandovaný model za druhým, kam to spěje?

Nejsem nějaký fanda Opelu, ač mám Astru J OPC, což je první a kromě nové Insignie GSi i poslední model co mě od Opelu vyloženě zaujal. Nicméně Astra K a nová Insignia jsou podle mě solidní auta a mrzí mě, že to zřejmě půjde pryč a všechny další modely budou jen auta PSA v konzervativním hávu...

U OPC to vyloženě zabolí. Chápu, že je tam přetlak když třeba i Hyundai dělá hothatche, ale tímhle se pasují jen do role montovny Peugotu. To z nich bude nakonec Dacia? Smutné.
Avatar - CHerokee
18. 3. 2019 20:22
Re: Smutne
2-3 válec ve třídě hot hatchů je všechno, jen ne normální. A to při vší úctě k fordu, předchozí Fiestou ST denně jezdím a neměnil bych. Navíc je hodně drahá.
Avatar - miromen
18. 3. 2019 19:37
Smutne
Od začatku je mi lito, že Opel šel pod PSA a tohle je jedna ze zprav, ktera zamrzi. Zřejmě i u nove 208 to bude stejne jako s OPC u corsy. Tak ještě, kdo vi jak to bude s novym cliem. Ford ještě naštěsti stihl přijit s "normalnim" ST, ktere se navic povedlo na vybornou.
[odkaz]
Avatar - wakantanka
18. 3. 2019 19:27
Re: oxymóron
Aha takže 100 kW teda cca 160 HP je akurát a 200 HP je už príliš veľa? To vážne? Nejakých 12-13 za základ je v pohode a 20 za raz taký silný top model je už veľa? Koľko myslíš že tie top modely stáli povedzme pred 20 rokmi? Tiež to v pomere k výplatam tej doby nebolo málo.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku