Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Prodej automobilů na americkém trhu v srpnu klesl

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 2. 9. 2016 • 07:05
4
Loni americký trh vzrostl o téměř šest procent na 17,47 milionu a překonal dosavadní rekord 17,41 milionu aut z roku 2000. V letošním roce čeká výzkumná firma Autodata mírný pokles.

Prodej osobních a lehkých užitkových vozů ve Spojených státech v srpnu klesl a slabší byl odbyt u téměř všech velkých výrobců. Plyne to z dnešních údajů automobilek prodávajících na americkém trhu. Podle některých analytiků by srpnové oslabení mohlo být začátkem dlouhé stagnace či poklesu. Úhrnný prodej proti loňskému srpnu klesl o 3,5 procenta na zhruba 1,50 milionu vozů. V červenci ještě stoupl o necelé procento na 1,52 milionu.

Největší americká automobilka General Motors prodala v srpnu o 5,2 procenta méně vozů než před rokem. Odbyt konkurenčního Fordu klesl o 8,4 procenta.

Italsko-americký Fiat Chrysler zaznamenal naopak nárůst prodej o tři procenta. Největší japonský výrobce Toyota vykázal pokles o pět procent, odbyt Nissanu klesl o 6,5 procenta a o téměř čtyři procenta méně prodala Honda. Mazda ztratila 13 procent a odbyt vozů německého Volkswagenu klesl o devět procent.

Hlavní ekonom Fordu Bryan Bezold řekl, že automobilový trh po mnohaletém silném růstu od recese let 2008-09 dosáhl maxima a dál se už příliš zvyšovat nebude. Automobilový průmysl svým růstem v minulých letech překonával celou ekonomiku, protože mohl využít velkého objemu odložené poptávky. Nyní se už poptávka stabilizovala a ani ekonomika neroste nijak výraznými tempy.

Související články

Témata
Avatar - speedfred
2. 9. 2016 15:10
Re: Tak Bariku,
Trh USA je iba GM a FCA ?
Avatar - Barrichello
2. 9. 2016 12:04
Re: Tak Bariku,
Už sem komentoval vedle - GM rostly sedany a osobáky (Verano, Regal, Cruze, Spark , ATS, Corvette, Volt) takže nežije jen z dodávek a SUV jako FCA (ty SUV mu rostly taky, Escalade, Suburban, Tahoe, Yukon a dodávky Express, ale měl větší propad v pikapech a crossoverech no.

Aspon nežijí jen ze SUV
Avatar - Hammunasakra
2. 9. 2016 11:14
Re: Tak Bariku,
Pokles je najednou z ničeho nic v Česku, Evropě i USA

Za měsíc dva to nemusí nic znamenat = ale je to zajímavá náhoda ;-)
2. 9. 2016 10:57
Tak Bariku,
předpokládám, že ta čísla zase náležitě interpretuješ.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud