Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Prodeje osobních aut s dieselovým motorem v EU prudce klesají, klesá i zájem o naftu

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 14. 10. 2018 • 12:28
275
Evropou se šíří nedůvěra k naftovým motorům, tvrdí Mezinárodní agentura pro energii (IEA).

Prodej osobních automobilů s naftovým motorem v zemích Evropské unie v pololetí klesl o 16 procent na 3,12 milionu vozů. Motoristé se obávají problémů spojených se znečišťováním ovzduší i poklesu prodejní hodnoty svých starších vozů. Uvedla to dnes Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Podíl dieselových aut na celkovém prodeji v EU klesl na 36,5 procenta za 42,5 procent ve stejném období loni.

"Evropou se šíří nedůvěra k naftovým motorům," uvedla agentura. Například v Británii byl propad prodeje naftových aut ještě výraznější a činil 30 procent. V Německu, kde sídlí přední světoví výrobci naftových aut Volkswagen a BMW, podíl těchto aut na celkovém prodeji činil v prvním pololetí 31,1 procenta, zatímco o rok dříve to bylo 41,3 procenta.

V návaznosti na tento vývoj se snižuje také poptávka po naftě, v srpnu byla v porovnání s červencem nižší o 115.000 barelů denně.

V rámci boje proti znečištění přijala restrikce na provoz aut s naftovým motorem řada významných evropských měst, včetně Berlína, Londýna a Paříže. Evropa je pro diesely největším světovým trhem od 80. let, kdy se řidiči začali odklánět od benzinových aut.

Naftové motory vypouštějí více oxidů a částic než motory benzinové, ale méně oxidu uhličitého. V posledních letech ale upadají v nemilost právě kvůli vysokým emisím toxických částic a také kvůli emisnímu skandálu automobilky Volkswagen. Ten vypukl v roce 2015 a týká se zkreslování testů emisí.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - Barrichello
17. 10. 2018 12:04
Re: Máte tam chybu
ne, ted vůbec nejde o ekologii, ted jde o to namastit si kapsu na trhu Elektropí*ovin a skrýt to pod ekologii.

Kdyby jim šlo o skutečnou ekologii, tak by museli předevšeím omezit konzumní styl společnosti a zakázat dovozy cetek za 5 usd přes půl světa.
Avatar - Barrichello
17. 10. 2018 12:02
Re: diesel popelnice
To asi sotva vyváží nejvíc zbraní Rusko. Jako nevím kam asi...Indie, a Afrika a pár arabů?
Avatar - Barrichello
17. 10. 2018 11:44
Re: Máte tam chybu
STK fungujou náramně. Od října. Za den 16 aut na emisích, prošly 4 >:D STK 15 aut, neprošlo 12 - teda zejména kvůli nezjistilenému typu motoru. >:D
16. 10. 2018 19:39
Re: diesel popelnice
Všechny zdroje mluví a hodnotě zbraní v USD. Ne o množství, aby bylo jasno, rudý bratře....
Avatar - _Karel_
16. 10. 2018 19:15
Re: diesel popelnice
Plácáš kraviny, které nedokážeš doložit. VŠECHNY zdroje zcela jednoznačně mluví o tom, že největší vývozce zbraní jsou USA. Neříkej mi bratře, za tebe bych se styděl. Nevidím rozdíl mezi tebou a hamunou.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku