Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

První dálkový elektrobus v barvách společnosti FlixBus brázdí USA

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 19. 11. 2019 • 19:33
2

Společnost FlixBus ve spolupráci s Motor Coach Industries testuje v Kalifornii první plně elektrický dálkový autobus na americkém trhu.

Elektrický autobus pro dálkovou dopravu ve službách společnosti FlixBus od výrobce Motor Coach Industries (MCI) nese označení D45 CRTe LE CHARGE a nasazen je na trase na západním pobřeží USA mezi městy Sacramento a San Francisco.

„Testování prvního plně elektrického dálkového autobusu v Americe není velkým milníkem jen pro FlixBus, ale i pro zdejší cestovní ruch jako celek,“ uvádí Michael Kahn, vedoucí manažer expanze FlixBusu v USA. „FlixBus se zavázal být do roku 2030 uhlíkově zcela neutrální, a proto jsme výrobcům jako je MCI vděční za to, že investují do budoucnosti udržitelné dopravy i přímo tady ve Spojených státech.“

Po zkušebním provozu v Kalifornii bude FlixBus spolu s dopravními partnery a společností MCI pracovat na tom, aby v roce 2020 zajistil E-busy i pro další klíčová spojení včetně Los Angeles - San Diego, Portland - Seattle nebo New York - Filadelfie. Podle MCI elektrické autobusy s označením MCI D45 CRTe LE CHARGE nastupují právě v době, kdy poskytovatelé jak veřejné, tak soukromé dopravy hledají vhodná technologická řešení pro přepravu s nulovými emisemi.

Pohon MCI D45 CRTe LE CHARGE zajišťuje 750V elektromotor značky Siemens s výkonem 257 kW a točivým momentem s maximem až 4500 N.m, napájený lithium-iontovými bateriemi s kapacitou 389 kWh nebo až 544 kWh z produkce americké společnosti XALT Energy. Při využití nabíjecí stanice s výkonem 150 kW lze baterie nabít na plnou kapacitu za méně než tři hodiny.

Kromě rozvoje elektromobility pracuje FlixBus v zámoří i na rozšiřování své dopravní sítě a v listopadu otevírá nová spojení v Pensylvánii, Ohiu, Oklahomě, ve státech Washington a Oregon na severozápadě a Florida na jihozápadě země. Dopravce tak od 7. listopadu spojuje například Filadelfii s městy New York, Baltimore a Washington D.C. Minulý týden začaly autobusy FlixBus jezdit i mezi městy Columbus, Pittsburgh a Washington D.C. Koncem listopadu pak začnou jezdit na severozápadě USA mezi městy Seattle, Portland nebo Eugene a na Floridě z Miami do Orlanda.

Zdroj: FlixMobility GmbH

Související články

Témata
19. 11. 2019 17:32
První, dálkový elektrobus
Hmm... Ale on už autobus na baterie brázdí více než rok flixbusouvou linku Mannheim-Frankfurt. A druhý někde ve Francii.

Už ksem si to přečetl pořádně,první v Americe :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku