Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

První elektromobil Renault Zoe dostal francouzský ministr

David Bureš David Bureš 19. 12. 2012 • 02:42
23
24
Zobrazit náhledy (23)
renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy
Arnaud Montebourg se dříve nechal slyšet, že elektromobil francouzské značky je budoucnost Francie.

Renault oznámil, že si první zákazník převzal první sériový exemplář elektromobilu Zoe. Šťastným majitelem se stal francouzský ministr pro oživení průmyslu Arnaud Montebourg, který si vůz objednal během návštěvy letošního ročníku pařížského autosalonu.

Montebourg, který patří mezi nejvýraznější členy současné francouzské vlády, je velkým fanouškem tohoto automobilu. V létě jej předvedl i jednomu televiznímu štábu, který ministra zachytil, jak jede ulicemi Paříže nepovolenou rychlostí.

Psali jsme: Šéf Mitsubishi France musel odstoupit, řekl, že ministr je „retard“

Ministerstvo na posměšné komentáře reagovalo zprávou, ve které tvrdilo, že je lepší, když byl ministr natočen ve městě při jízdě rychlostí 66 km/h, než kdyby byl natočen na dálnici, jak jede 180 km/h.

Renault Zoe se začne na francouzském trhu oficiálně prodávat až na začátku příštího roku, má patřit mezi ty dostupnější prodávané elektromobily.

Zoe je dlouhé 4.084 milimetrů, je tak o 22 mm delší než Clio, se kterým má mnoho společného, například středový panel v interiéru.

K pohonu Zoe slouží elektromotor o výkonu 65 kW (88 k) a točivém momentu 220 Nm. Elektrickou energii dodávají lithium-iontové akumulátory s kapacitou 22 kWh. Díky rychlonabíjení, které bylo používáno i během rekordní jízdy, je 80 % kapacity baterie možné dobít za méně než 30 minut.

Na jedno nabití Zoe ujede až 210 kilometrů, i když samotný Renault dodává, že v závislosti na podmínkách se může dojezd zkrátit na 150, nebo dokonce i na 100 kilometrů.

Související články

Témata
20. 12. 2012 22:01
Re: ZASE ŠPATNĚ
Tak to vysvetli, priateľu.
20. 12. 2012 22:01
Re: ZASE ŠPATNĚ
Každý priekopník je priekopníkom práve preto, že príde skôr. O tom to je. Je to ako v obchode - buď budeš robiť rýchloobrátkový tovar, ktorý bude permanentne zarábať na každom vyrobenom kuse, alebo vsadíš na novinku a budeš ten trh dobýjať roky s neistým výsledkom - ale s nádejou, že keď to vyjde, budeš slávny a v balíku.
Vždy je viac ciest ako jedna. Pre niekoho proste hybrid nemusí byť tým správnym smerom. Ak chce niekto viac, nech si za tým ide, ja mu držím palce.
20. 12. 2012 00:36
Re: Správné auto pro správného ministra
Nízký náklady na provoz tu právě nejsou. Není to náhodou to auto, kde se baterie musí platit formou pronájmu? Takže míč za auto a k tomu měsíční "paušál" za baterie a ještě elektřina na dobíjení. A životnost baterií? Průměrně 200 cyklů a potom co? Kapacita v kopru, recyklace drahá, nová baterie taky. Kdepak, na stavbu elektromobilu se musí jít jinak.
Proč např. nenavrhnout náboje kol s vestavěnými elektromotory? Takhle bude docházet ke zbytečným ztrátám energie a jeden velký motor zbytečně zabírá plno místa. Proč nepustit do výroby alternativních baterií konkurenční prostředí? Udělat baterie nějak jednoduše výměnné by taky mohlo být přínosem.
19. 12. 2012 22:40
Re: ZASE ŠPATNĚ
Tak teď nevím, jestli tvůj příspěvek myslíš vážně nebo je to ironie. Slovo Hybrid má víc významů >:-[]
Zoe je podle mě daleko víc použitelnějši než ten slavný Leaf, nehledě na to že design auta je o 200% lepší ;-)
Avatar - šmoula nešika
19. 12. 2012 17:54
Re: Budoucnost Francie v elektromobilech
Až bude lidstvu téct do bot, tak věř, že se najde někdo chytrý a „spasí“ nás.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku