Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

První hybridní Dacia se blíží! Elektrifikovaný Jogger se ukáže v Paříži

Filip Melich Filip Melich 10. 10. 2022 • 21:22
102
Zobrazit náhledy (102)
Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger Dacia Jogger

Model Jogger se stane první hybridní Dacií. Jeho premiéra je naplánována na pařížský autosalon, který odstartuje příští týden. Máme předběžné informace o technice.

Svoje první elektrické auto už rumunská Dacia má. Miniaturní crossover Spring s cenou kolem půl milionu korun brzy doplní první hybridní model značky. Elektrifikované pohonné ústrojí dostane Jogger a jeho premiéra je na spadnutí. Co můžeme od první hybridní Dacie očekávat?

Hybridní Jogger využije techniku E-Tech od Renaultu, kterou můžeme najít například v modelech Clio a Captur. Jde o takzvaný full hybrid, tedy bez možnosti nabíjet ze zásuvky. Jeho součástí je 1,6litrový zážehový čtyřválec s nepřímým vstřikováním, doplněný o dvojici malých elektromotorů, kde jeden plní funkci startéru-generátoru.

Například v Cliu E-Tech hybridní pohonná soustava produkuje 105 kW (143 k) a 205 Nm (maximum elektromotoru), přičemž podobné hodnoty můžeme očekávat také od hybridní Dacie Jogger. Elektřina je ukládána nebo čerpána z 1,2kWh baterie a na omezenou vzdálenost bude možná bezemisní jízda.

Provozní hmotnost Renaultu Clio E-Tech je 1.313 kilogramů, ale v případě sedmimístného Joggeru se dá očekávat vyšší. Tím pádem nebude automobil ani tolik dynamický – hybridní Clio zvládne zrychlení z 0 na 100 km/h za 9,3 sekund a jeho maximální rychlost je 180 km/h.

Nejnižší cena benzínového Joggeru je aktuálně 468.500 Kč za pětimístnou verzi v prostřední výbavě Expression. Jogger na LPG lze pořídit již v základní výbavě Essential, a to za 411.000 Kč. Cena Clia E-Tech je na českém trhu 573.000 Kč, což je o 105.000 Kč více, než kolik stojí nejvýkonnější spalovací motor v tomto malém Renaultu.

Kolegům z britského Autocaru se podařilo zjistit, že na britském trhu by hybridní Jogger mohl stát kolem 19.000 liber, tedy zhruba 530 tisíc korun. Cenou se přitom zařadí pod hybridní Clio a podobné řešení očekáváme i u nás. Autocaru bylo potvrzeno, že s plug-in hybridním provedením se pro Jogger momentálně nepočítá, byť by takový pohon jeho platforma umožňovala.

Hybridní Dacia Jogger se má představit na pařížském autosalonu, jehož brány se otevřou již v příštím týdnu, konkrétně od 17. do 23. října 2022. Budeme vás opět informovat, jakmile budeme mít bližší informace o vozidle, a následně jakmile zjistíme datum příchodu na český trh a české ceny.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata