Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

První statické dojmy: Suzuki SX4 aneb stejné jméno pro větší auto

6. 3. 2013 • 23:11
18
22
Zobrazit náhledy (18)
Suzuki SX4 Suzuki SX4 Suzuki SX4 Suzuki SX4 Suzuki SX4 Suzuki SX4 Suzuki SX4 Suzuki SX4 Suzuki SX4 Suzuki SX4 Suzuki SX4 Suzuki SX4 Suzuki SX4
Po delší době přichází Suzuki s opravdovou novinkou, druhou generací SX4, která řádně povyrostla.

Suzuki SX4 se ve své druhé generaci protáhlo o 15 cm na 4,3 metru. Šířka i výška jsou větší o centimetr, díky vyšší střeše v zadní části ale nový model vypadá o dost mohutněji. Výrazně se zvětšil i rozvor, konkrétně o 10 cm – s délkou 2,6 je konečně právoplatným zástupcem kompaktního segmentu, může se bez výhrad měřit například s takovým Qashqaiem.

Společně s exteriérem se zvětšila i kabina. Dospělejší vnější rozměry prospěly vnitřnímu prostoru, díky nízko položené spodní hraně oken je subjektivní dojem ještě lepší. S tím souvisí i výborný výhled z místa řidiče, přičemž se nová SX4 vzdává rozdvojených sloupků čelního okna. Zadní pasažéři zase ocení možnost příplatkového panoramatického okna – údajně s největší prosklenou plochou mezi konkurencí.

Palubní deska pokračuje v trendu nastoleném modely Kizashi a Swift – to znamená moderní a opět o něco kvalitnější design. Palubní deska v SX4 dokazuje, že prostor před řidičem a spolujezdcem může vypadat dobře i bez zbytečných příkras. Přitom zůstává i dost místa pro kolena.

V Suzuki zapracovali také na největší slabině SX4 – velikosti zavazadlového prostoru. Ten se nafoukl z dosavadních 270 litrů opravdu radikálně: na 430 l.

Nová generace se do prodeje dostane na přelomu září a října. V nabídce budou dva motory, benzinový a dieselový, shodně o výkonu 88 kW, objemu 1,6 litru a s možností pohonu předních nebo všech kol. Současný model se bude prodávat i nadále, souběžně s novou SX4.

Doporučujeme

Témata
Avatar - kaa
13. 3. 2013 05:18
Re: Musím si ještě jednou ulevit
Souhlasím. Původní SX4 byla daleko atraktivnější.
7. 3. 2013 07:43
Re: Subjektívne
pro mlade rodiny?:-) vzdyt se tam nic neveslo, o kocarku nemluve....zrovna nedavno to jedna moje znama prodala pote, co zjistili ze cekaji prirustek pro rodiny..:-)
nejvice jsem v tomto aute videl starsi lidi...
6. 3. 2013 16:44
Re: Och nie.
Ked pozeram na Kaskaj a predaje v EU tak si to skor mali dat nakreslit do Nemecka :-!
6. 3. 2013 16:38
Re: Och nie.
Tak tak, chyba to není.
Suzuki se chce posunout se do segmentu kde je uspěšný qashqai. Jelikož ten bude chtít jít ještě trošku výš (z lowcost SUV, k normálnímu a většímu SUV) je šance uspět.

Problém vidím v tom podivně zauklaceném asijském designu, měli si to opět nechat nakreslit od italů.
Avatar - twistedTSD
6. 3. 2013 16:16
SX
Nejvíc mě zaujala ta obrovská přední světla :-) ...Celkově myslím, že je to takový průměr.