Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

První SUV od Seatu: Vzhled odhalen díky multimediálnímu systému

Jan Mička Jan Mička 1. 2. 2016 • 21:17
2
37
Na letošním autosalonu v Ženevě by se konečně mělo ukázat první produkční SUV od Seatu. Jmenovat by se mohlo Ateca nebo Iqna.

O prvním SUV od Seatu se hovoří už dlouho, zatím jsme se však setkali pouze s koncepty Tribu, IBX a 20V20. Španělská automobilka má pro příští léta v plánu vypustit do prodeje dva takové modely, přičemž jeden bude velikostně blízký Škodě Yeti a druhý, vycházející s konceptu 20V20, uveze až sedm cestujících. Snímek, který se objevil ve foru českého Octavia Clubu, odhaluje podobu prvního z nich.

Osobní modely koncernu Volkswagenu mají jednu zvláštnost – v infotainmentu, obvykle v kartě o spotřebě paliva a dojezdu, zobrazují malý náhled sebe sama. A právě díky tomu známe podobu SUV Seat, které by se mělo ukázat už na blížícím se autosalonu v Ženevě. Tvary karoserie s ostrými hranami nejsou překvapením a plně odpovídají současnému designovému trendu značky, alespoň z obrázku nám ale přijde šířka v kontextu s výškou a délkou poněkud malá. Ve skutečnosti ale může všechno působit jinak.

Seat už své první SUV skutečně potřebuje. Už na frankfurtském autosalonu v roce 2007 představitelé značky potvrdili, že se vůz začne vyrábět o dva roky později, do dnešního dne se tak ale nestalo. Není potřeba si lámat hlavu nad technikou – dle všeho bude základem pohon předních kol, zážehová dvanáctistovka a manuální převodovka, na opačné straně spektra pak téměř jistě najdeme vznětový dvoulitr, čtyřkolku a dvouspojkovou skříň. Pokud se předpoklad skutečně vyplní a vůz uvidíme už v Ženevě, mohl by začít prodej už koncem letošního roku.

Trochu jasněji máme ohledně jména vozu. Seat si totiž nechal loni na podzim u Úřadu průmyslového vlastnictví registrovat označení Ateca a Iqna. Naprosto stejně postupovala také Škoda Auto v případě připravovaného SUV Kodiaq. Zda ale Španělé zmíněná označení pro SUV skutečně použijí, však nelze v současné době potvrdit.

Související články

Témata
Avatar - Emel
3. 2. 2016 11:13
Re: Poněkud zmatek...
Je to úspěch a Leon se mi líbí, třeba allroad mutace jednoznačně nejvíc z celé trojky. Jen říkám, že mluvit o nějakém vyhraněném osobitém stylu značky je trošku ošemetné, protože se fakticky jedná o jediný model.
2. 2. 2016 13:58
Re: SUV
Jojo
[odkaz]
2. 2. 2016 10:48
Re: Poněkud zmatek...
Hele, když uvážim v jakých ztrátových sra*kách se Seat nacházel, tak je velký úspěch, že tady ta značka vůbec je a že má stále svoje dva úspěšné modely o celkem šesti karosářských variantách v mnoha provedeních...
1. 2. 2016 23:54
Re: Seat Tecta
V 9:21 vloženo na OctaviaClubu.cz a ještě dopoledne zveřejněný článek s prvním příspěvkem zde v diskusi už chvilku po jedenácté. Evidentně z komunitních for nečerpáte a máte svoje fundované zdroje :-) No tak ale musím vás pochválit za uvedení zdroje. Ono to půjde, ne že ne.

Možných názvů je hodně. Minulý týden je třeba registrované Seat Formentera. Rovnou tam mohli zkusit Fronteru. V rejstriku je stejne jako u Skody varianta s pismenem q - Teqta.
Avatar - Emel
1. 2. 2016 19:16
Re: Poněkud zmatek...
Já souhlasím, taky si myslím, že je na obrázku mutace Tiguanu.

Ve stylu SEAT to vcelku je, respektive... aniž bych se chtěl dotknout fanoušků SEATu tak SEAT vlastně žádný svůj styl nemá, má jedno nové a úspěšné auto (Leon) a pak Ibizu, která se mu v rámci faceliftu jakž takž přiblížila... a pak Alhambru a Mii a Toledo, což jsou všechno klony jiných aut s lehce pozměněným ksichtíkem.

Nějaké detaily mohou být ještě lepší, přece jen je to jen schématické zobrazení z infotainmentu.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud