Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

PSA prodá svoje sídlo v Paříži, aby mohla splácet dluhy

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 3. 4. 2012 • 14:36
128
Francouzský koncern PSA je ve značných problémech. Vedení se proto odhodlalo k prodeji pařížské budovy, ve které sídlí centrála společnosti.

Koncern PSA sdružující značky Peugeot a Citroën podepsal dohodu o prodeji svého ústředí v Paříži, aby mohl získat část peněz a snížit své stále rostoucí zadlužení. Budova, která se nachází asi 700 metrů od Vítězného oblouku a Avenue des Champs-Elysées, bude prodána za 245,5 milionu eur (6.07 miliardy korun). Byla postavena v roce 1964 jako sídlo Peugeotu, obě francouzské automobilky se spojily až o deset let později.

Kupcem je společnost Ivanhoe Cambridge, realitní divize kanadského penzijního fondu Caisse de depot et placement du Quebec. V budově nyní pracuje asi 1.900 lidí. Jedná se o zaměstnance buď přímo samotného holdingu nebo značky Peugeot. Nikam se pochopitelně stěhovat nebudou, PSA si ji chce zpětně pronajmout po dobu dalších devíti let.

Ve druhé polovině roku 2011 se dluh koncernu zdvojnásobil, vyšplhal se až na 3,4 miliardy eur (přes 84 miliard korun). V únoru tedy byly oznámeny plány na prodej aktiv, ke kterým nyní dochází. Zároveň minulý týden PSA dokončila prodej akcií v hodnotě miliardy eur (24,7 mld. Kč).

Díky němu získal americký koncern General Motors sedmiprocentní podíl v holdingu. Transakce je součástí nové aliance mezi oběma společnostmi.

Témata
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2012 17:38
Re: Noo,
Nojo - MÁTE PRAVDU! :-)
4. 4. 2012 12:56
Re: Ták se zhluboka nadýchneme - uklidníme
:yes:
4. 4. 2012 12:54
Re: Ták se zhluboka nadýchneme - uklidníme
šmarjápanno - bez to jako humor - nadsázku, který vzniká na základě nutnosti ulevit si od hořké reality...... neber to smrtelně vážně - to je cesta do Dobřan...
4. 4. 2012 12:38
Re: Noo,
K čemu tolik zbytečného textu?
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2012 12:02
Re: Ták se zhluboka nadýchneme - uklidníme
Když tu "nebude Francie" příjdeme nejen o Peugeot a Citroën, ale o o SPOUSTY aut od Renault Twingo po Bugatti; od Le Mans po "permanentní" vítěze World Rally Championship posledních dvou desetiletí - a to bude "nahvwazeno" vozy jednoho německého lidového KONCERNu + vozy jednoho korejského koncernu = ? ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku