Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rallye Dakar 2020: Ouředníčka přejel kamion

Michal Štěpanovský Michal Štěpanovský 11. 1. 2020 • 12:18
6
3
Zobrazit náhledy (6)
Tomáš Ouředníček

Český automobilový jezdec Tomáš Ouředníček zažil při svém sedmém startu na Dakaru událost, která vstoupí do historie slavné soutěže.

O to víc, že se odehrála při premiéře slavné rallye na území Saúdské Arábie a hodně lidí se mu snažilo po dramatické nehodě pomoci.

Tomáš Ouředníček speciálně pro Auto.cz inkriminovanou situaci popsal. „Asi dvacet kilometrů před tím jsme Van den Brinka předjeli a navzájem si zamával. Incident, který určitě proběhl na internetu vypadá dramaticky, ale on v tom nebyl tak na vině, jak to vypadá na videu. Na duně stál ředitel soutěže David Castera a mával na nás, abychom zpomalili. Couvl jsem, zařadil a najednou letěl kamion. Martin (Van dem Brink) se mi v servisu omlouval a líčil situaci ze svého pohledu. Říkal, že měl natlakované turbo, zavřené diferáky a nemohl nic dělat. Chtěli ho vyloučit, ale já se za něj přimluvil. Jedeme oba dál a uvidíme co nás čeká.“

Mechanici týmu Ultimate Dakar pracovali celou sobotu, kdy byl den odpočinku. „Kluci vůbec nespali. Pomáhají nám i mechanici od Van den Brinka a věříme, že odstartujeme a letošní Dakar se nám podaří dokončit,“ uvedl Tomáš Ouředníček v sobotu večer speciálně pro čtenáře webu Auto.cz.

video

Související články

Témata

Dakar 2020

Výsledky  České posádky  Trasa a mapa  Historie  Češi na Dakaru  Macík  Tým Orion  Ouředníček  Vaculík  Loprais  Buggyra 

42. ročník Rallye Dakar se jede od neděle 5. ledna do pátku 17. ledna 2020. Závod však přesunul své působiště, už se nepojede v Jižní Americe, ale v Saúdské Arábii.

 

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - m.z.
12. 1. 2020 10:38
Re: Video
Ne z části, ale úplně si za to může sám. Ani mu neuhýbal, protože vůbec o něm nevěděl. Asi si myslel, že zrovna nic nepojede...
12. 1. 2020 01:01
Video
Podľa videa si za to Ouředníček môže z časti sám. Kamión sa ho snažil obísť, on cúvol mimo stopu, aby mu urobil miesto. Vzápätí ale ktovie prečo vyrazil dopredu a vletel kamiónu priamo pod kolesá.
Avatar - maxi!
11. 1. 2020 23:01
Hm...
Přejel?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku